Zły stan zębów, koszty, NFZ

8 odpowiedzi
Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że przez długi czas bardzo bałam się wizyt stomatologicznych, co było tez powiązane z niezadowoleniem po wizycie. Moje zęby są w okropnym stanie i chciałabym się nimi wszystkimi zająć, ale obawiam się kosztów jakie mogę ponieść ( jestem studentką) a nie wiem jak wygląda leczenie na NFZ i czy jakość usług i czas oczekiwania bardzo różni się od wizyty prywatnej. Mieszkam aktualnie w Krakowie i tutaj chciałabym znaleźć kogoś kto mi pomoże uratować moje zęby.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Zawsze warto zacząć leczenie i myśle że nie powinna pani zwlekać z wizyta u stomatologa . Najlepiej zacząć od zaraz aby było mniej zębów do naprawy

Dzień dobry. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy Panią dokładnie zbadać i postawić diagnozę. Pierwsza sprawa- zdjęcie pantomograficzne, druga- badanie kliniczne. Po trzecie- plan leczenia- uwzględniający Pani preferencje i potrzeby. Również uwzględniające finanse. Niestety mój gabinet jest całkowicie prywatny, żadne procedury nie są wykonywane w ramach NFZ. Chce Pani powiedzieć, że przychodzi do mnie bardzo wielu studentów, którzy w zależności od zasobności portfela umawiają się na leczenie 1x w tygodniu, niektórzy 1x w miesiącu. Ale w końcu zawsze dochodzimy do pełnej sanacji- czyli szczęśliwego końca! Proszę zapisać się na pierwszą wizytę albo zadzwonić . Początki zawsze są trudne, ale warto zacząć. serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry,
Są dwie wyczuwalne różnice między gabinetami prywatnymi oraz placówkami NFZ. W placówkach funduszowych są dosyć długie kolejki oczekiwania oraz gorsza jakość materiałów. Zachęcam do wizyty pierwszorazowej oraz przeglądu, które są bezpłatne oraz do omówienia kosztów ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam.
Leczenie na NFZ jest dostępne dla każdego pacjenta w Polsce ,niektóre zabiegi niestety nie sa refundowane .Prosze udać sie do lekarza na NFZ ktory na pewno po wizycie przeglądowej zapozna Panią ze stanem zebow oraz tym co mozna wykonac w ramach funduszu .Niestety nasz gabinet nie posiada takiej umowy wiec leczymy jedynie w prywatnym sektorze .Mozemy pomoc oszacować koszt Pani leczenia lub leczenia które nie bedzie refundowane .Pozdrawiam serdecznie .
Dzień dobry, proszę skontaktować się z NFZ i poprosić o wykaz usług bezpłatnych i spis gabinetów mających podpisana umowę z NFZ. Proszę się nie bać i rozpocząć leczenie ,bo każda utrata zęba, wiąże się z większymi wydatkami. Pozdrawiam dr Kręcisz
W ramach NFZ może pani oczekiwać wypełnień ,ekstrakcji,skalingu,protezy i to wszystko reszta to odpłatne rzeczy pozdrawiamy rojekdental.pl
Szanowna Pani. Należy dobrze trafić. Wybrać lekarza, którego obdarzy się zaufaniem i miejsce - gabinet stomatologiczny, które wzbudzi zaufanie i wewnętrzny komfort. Pierwsza wizyta ma zawsze charakter adaptacyjny. Po niej ustala się plan leczenia stomatologicznego z określeniem zakresu potrzeb, opcji. Zawsze jest możliwość uzupełniania / przeplatania wizyt refundowanych z wizytami prywatnymi. Tak, jest zasadnicza różnica jeśli chodzi o czas dostępu do wizyt NFZ i ograniczony zakres procedur refundowanych. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Można leczenie rozłożyć w czasie, aby nie nadwerężać się finansowo lub skorzystać z oferty finansowania i spłaty ratalnej. Zapraszam do Warszawy.. lek. dent. Renata Sznajder
Witam!
Wysłała Pani zapytanie do Szczecina.
Proszę skierować post do gabinetów stomatologicznych w Krakowie. Myślę, iż bez problemu uzyska Pani fachową pomoc, pomimo urazu sprzed lat.
Pozdrawiam serdecznie.
dr Joanna Ziółkowska