zespół bólowy lędzwiowy

5 odpowiedzi
witam,wysokość trzonów zachowana,obniżenie tarczy międzykręgowej L4-L5,zaawansowane ostofity na krawędziach trzonów kręgów z tendencją do tworzenia mostków międzykręgowych,zmiany przeciązeniowe blaszek międzykręgowych,zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych,na poziomie L2-L3 obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej z modelowaniem worka oponowego i obu nerwów rdzeniowych,na poziomie L3-L4 tarcza uwypuklona ku tyłowi uciska worek oponowy , modeluje oba nerwy rdzeniowe nieco silniej po stronie prawej,na poziomie L4-L5 obwodowe szerokie uwypuklenie tarczy międzykręgowej z uciskiem worka oponowego zwężenie otworów międzykręgowych z uciskiem na nerwy rdzeniowe,na poziomie L5-S1szerokie obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej , stroną centralną wypuklina- ucisk na oba nerwy rdzeniowe,modelowanie worka oponowego, zwężenie kanału kręgowego w wymiarze AP do 9m.Mam 48 lat aktywność fizyczna jeszcze duża, ból w prawej nodze we zmiennym natęzeniem,fizykoterapia w maju rezonans w sierpniu, moje pytanie jest takie , jak bardzo jest żle .pozdrawiam
Witam, przez radiologa opisano ciasnotę kanału kręgowego oraz zmiany kilku krążków międzykręgowych z uciskiem na korzenie nerwowe. Jeżeli choroba powoduje bóle kończyny może to mieć związek z opisywanym obrazem. Jest to wskazaniem do konsultacji neurochirurgicznej. Pozdrawiam.

Decydują objawy. W badaniu MR są wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe, ale raczej bez bezwzględnych wskazań do operacji. Ostateczna opinia wymaga zbadania pacjenta i obejrzenia obrazów MR.
Nie jest bardzo źle, zmiany zwyrodnieniowe z dyskopatiami typowe dla wieku .
Do pełnej oceny jest konieczna ocena kliniczna - badanie fizykalne.
W Bytomiu najlepiej poszukać dr Pieniążka.
trzeba by było zobaczyć to badanie rezonansu i zbadac pacjenta
pozdrawiam
Piotr WInkler