Zdiagnozowano u mnie przerośnięty fałd blony maziowej w kolanie. Podczas prostowania kolana np przy

3 odpowiedzi
Zdiagnozowano u mnie przerośnięty fałd blony maziowej w kolanie.
Podczas prostowania kolana np przy rowerku na pleecach czuje mocne przeskakiwanie , jak by "obijanie" jednej struktury o drugą" jest to bardzo nieprzyjemne i słyszalne . Po kilkunastu ruchach kolanem słychać głośny trzask i to obijanie znika , jak nie ruszam noga 10 minut to znowu wraca to obijanie i tak w kółko.
Czy to właśnie wina fałdu?? Może on z czymś kolidować ? czy to jednak coś innego lub nic znaczącego?
Witam
Tak może to być wina przerośniętego fałdu błony maziowej który uciska i koliduje z innym strukturami stawu kolanowego. Być może jest to tez przyczyna łąkotki lub zbyt mocno napiętego mięśnia podkolanowego. Trzeba wykonać odpowiednia diagnostykę w gabinecie fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

Można spróbować aktywizacji zginaczy stawu kolanowego. Rozciągnięcia mięśnia czworogłowego powinno zmienić statykę kolana. Również rozciągnięcie (rozluźnienie) mięśni przywodzicieli i odwodzicieli uda może pomóc. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Tak, może to być spowodowane przerostem fałdu. W tej kwestii należy zwrócić się do dobrego ortopedy z pytaniem czy jest potrzeba/konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego ponieważ w perspektywie czasu może to prowadzić do stanu zapalnego i bólu.
Może to być także spowodowane problemami o których pisali poprzednio fizjoterapeuci a także dodatkowo niestabilnością rzepki (stawu udowo rzepkowego). Przeskakiwanie w rejonie kolana bywa też powodowane problemem funkcjonalnym pasma biodrowo piszczelowego - wówczas przeskakiwanie wyczuwalne w bocznej części stawu. Generalnie problem jest i z perspektywy czasu należy go rozwiązać żeby nie pogorszyło to zdrowia na przyszłość. Bez wizyty w gabinecie fizjoterapeuty jednak się nie obejdzie gdyż wymaga to wnikliwej analizy problemu.
pozdrawiam