Zawsze, gdy dzieje się coś nie tak (duży stres, ale ktory nie powinien u normalnego człowieka tego s

3 odpowiedzi
Zawsze, gdy dzieje się coś nie tak (duży stres, ale ktory nie powinien u normalnego człowieka tego sprawiać) bije mi bardzo szybko, czasami mocno serce. Przez co nie mogę tez czasami spac, bo nie potrafię tego uspokoić. Czy jest możliwość, że coś nie tak jest z moim sercem? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? To jest bardzo irytujące i nie wiem co mam robić podczas tego, żeby to uspokoić. Nie wiem do kogo powinnam z tym isc, ale to też może być na tle psychologicznym, więc wybrałam psychologa
Proponuję wykonać podstawowe badania np. morfologię, poziom TSH, żeby wykluczyć choroby somatyczne. Jeśli stres jest bardzo silny, utrudnia Pacjentowi codzienne funkcjonalnie proponuję skonsultować się ze specjalistą psychiatrą, bądź psychoterapeutą, który pomoże odpowiedzieć na pytanie co leży u podłoża silnego stresu, a także wykorzystując różne techniki pomoże Pacjentowi radzić sobie ze stresem.
W sytuacji silnego stresu dobre efekty przynosi skupienie się na oddychaniu. Można wykonać 5 wdechów nosem, a następnie powoli wydychać je ustami. Zalecany jest również trening relaksacyjny Schulza i Jacobsona. Wskazówki dotyczące instrukcji wykonania dostępne są w na YT.
Pozdrawiam
Magdalena Żurawska-psycholog

Reakcje fizjologiczne - kołatanie serca, a w konsekwencji trudności ze snem mogą być somatyczną konsekwencją stresu i stanu napięcia organizmu. Ciało może funkcjonować na tzw. "czujce" i być w ciągłym stanie gotowości do walki z zagrożeniem. Proponuję konsultację ze specjalistą. W pierwszej kolejności z lekarzem, aby wykonać podstawowe badania krwi, EKG, aby wykluczyć ewentualne choroby. Niezależnie polecam konsultację z psychologiem w celu pracy nad zmniejszeniem dolegliwości i zmiany stylu życia.
Pozdrawiam. Monika Świątek
Dzień dobry, wybór psychologa nie wyklucza udania się na badania kardiologiczne, aczkolwiek rzeczywiście w obecnej sytuacji pandemicznej, warto najpierw przyjrzeć się psychoanalitycznej stronie problemu. Dobry terapeuta pomoże w wyciszeniu i odzyskaniu wewnętrznego spokoju. Dodatkowo poleciłabym medytację prowadzone do słuchania z internetu, czy trening uwaznosci mindfulness. Gdyby zapragnęła Pani uzyskać wsparcie natychmiastowo, bo odczuwając znaczna ulgę już po pierwszym z zaledwie kilku spotkań, zapraszam na hipnotererapię. Podczas psychoterapii w transie hipnotycznym już na pierwszym spotkaniu docieramy do emocjonalnego źródła problemu, by jak najszybciej się go pozbyć.