Bardzo proszę o pomoc moja mama ma bardzo zniszczony kręgosłup szyjny,ciągle zawroty głowy,osłabnięcia,skoki ciśnienia,nie jest w stanie pracować.Szpitale i lekarze rozkładają ręce twierdząc że przyczyną jest jakaś choroba błędnika.Tomografia głowy,rezonans głowy dobry,dopler tętnic dobry,przepływ krwi w normie.Nie widzą problemu w kręgosłupie gdzie kazdy ruch w lewą strone powoduje zawrót nawet nie jest w stanie spać.Czy jest ktoś kto moze nam pomóc?Wioleta
Dzień dobry. Oczywiście, że przyczyna może leżeć w kręgosłupie szyjnym. Zapraszam na konsultację, chciałbym najpierw zbadać, aby mówić o ewentualnej terapii. rehabilitacjasmigielski.pl. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacje fizjoterapeutyczne - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Dominika Woźniak
Dominika Woźniak
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Gdańsk
Polecam udać się na diagnozę do fizjoterapeuty.

 Bartosz Warzocha
Bartosz Warzocha
Fizjoterapeuta
Warszawa
Witam serdecznie :)
Zakładam, że mama była na konsultacji laryngologicznej lub otolaryngologicznej i zbadano błędnik. Zatem można założyć jest ma objawy, które nie mają pochodzenia chorobowego tylko czynnościowego. Jest wiele rejonów ciała, które mogą prowokować bardzo dokuczliwe objawy, o których Pani pisze. W takiej sytuacji można normalizować-leczyć dysfunkcję. Czasami nazywamy to "szlakiem migrenowo-wegetatywnym", do którego należą właśnie wspomniane dolegliwości. Zabiegi terapii manualnej/osteopatii są bezpiecznym wyjściem z tej sytuacji. Leczenie bywa czasami długotrwałe ale przynosi ulgę. Zachęcam do próby leczenia i pozdrawiam...

mgr Krzysztof Adamowicz
mgr Krzysztof Adamowicz
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam serdecznie, pani Violetto jestem z Warszawy więc macie trochę daleko z Rumi ale oczywiście zajmuje się takimi przypadkami. Jeśli tylko będziecie miały pani możliwość przyjechać to oczywiście was zapraszam. Proszę zrobić tylko jeszcze rezonans kręgosłupa szyjnego i zadzwonić aby umówić mamę na wizytę. Pozdrawiam, Krzysztof Adamowicz

mgr Paweł Boruc
mgr Paweł Boruc
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Tak, te objawy mogą pochodzić od kręgosłupa. Potrzebny będzie RTG szyi AP, boczny i funkcjonalny. Jeśli jest MRI szyi to też proszę wziąć na konsultacje. Zajmuję się "trudnymi" przypadkami. Zbadam cały kręgosłup i układ nerwowy.

mgr Piotr Iberhan
mgr Piotr Iberhan
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Ostrów Wielkopolski
Witam serdecznie.
Należy postawić kilka pytań. Od jak dawna występują obecne dolegliwości, czy pacjent jest w stanie wiązać ich początek z konkretnym urazem, czy występują dodatkowo objawy układowe itp. Z Pani opisu wynika, iż jest możliwość aby dolegliwości były generowane przez tzw. problem czynnościowy - tj. odwracalny przy leczeniu manualnym. Bardziej szczegółowo można scharakteryzować problem jedynie podczas badania klinicznego.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan

mgr Kamil Kępa
mgr Kamil Kępa
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Kraków
Dzień dobry - z Pani opisu wynika, że sporo badań w ramach diagnostyki obrazowej zostało już przeprowadzone. Jeśli w powyższych badaniach wszystko jest w normie - to faktycznie sugerowałbym konsultacje otolaryngologiczną i poszerzenie diagnostyki pod kątem dysfunkcji błędnika. Odnośnie kręgosłupa szyjnego - czy było robione zdjęcie rtg czynnościowe oraz rezonans magnetyczny? Trzeba by zwrócić uwagę na ewentualne problemy górnego odcinka szyjnego - szczególnie potencjalną niestabilność w tym regionie (uszkodzenia więzadłowe, częściowe uszkodzenie zęba obrotnika - czy Mama miała jakieś urazy w regionie głowy/szyi? Czy była uczestnikiem stłuczki samochodowej?) Potrzeba porządnie zbadać manualnie kręgosłup szyjny Mamy. Kolejny potencjalny trop to region przejścia szyjno-piersiowego - to z niego pochodzi unerwienie wegetatywne głowy. Jeśli inne hipotezy się nie potwierdzą - możliwe, że dysfunkcje przejścia szyjno-piersiowego biorą udział w mechanizmie powstawania problemu. Potrzebujecie Panie dobrego terapeuty manualnego, w celu przeprowadzenia badania. Pozdrawiam!

mgr Daniel Romanowski
mgr Daniel Romanowski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Biłgoraj
Pisząc najkrócej i najprościej; proszę poszukiwać terapeuty pracującego holistycznie dla którego zagadnienia takie jak: model tensegracyjny, terapia powięzi, rehabilitacja funkcjonalna są stosowane w praktyce terapeutycznej. Oczywiście dysfunkcje/patologie odc. szyjnego mogą mieć swój udział w objawach jednak to zmieniona forma ruchu (rotacja) generuje objawy. Z tego względu szukałbym nieprawidłowości w napięciach tkankowych ( które de facto poruszają elementami kostnymi) jako ewentualnego czynnika sprawczego. I nie mam tu na myśli wyłącznie odcinka szyjnego. Jest prawdopodobne, że odc. szyjny może być "ofiarą" działań innych segmentów ciała.

mgr Marcin Kubiak
mgr Marcin Kubiak
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam, Zawroty głowy wywołane ruchem szyi mogą sugerować ,że jest to związane z uciskaniem tętnicy międzykręgowej. W takim przypadku mama powinna się udać do fizjoterapeuty który zajmuje się terapią manualną, w celu przeprowadzenia kilku prostych testów odc. szyjnego i rozpocząć usprawnianie. Pozdrawiam

mgr Kazimierz Smulikowski
mgr Kazimierz Smulikowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Wrocław
przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele, począwszy od zaburzeń na tętnicach, poprzez zburzenia na tkankach miękkich w obrębie głowy. Pozdrawiam Kazimierz Smulikowski

lek. Arkadiusz Kruk
lek. Arkadiusz Kruk
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Wrocław
Witam
Proszę poszukać w swojej okolicy terapeuty manualnego. Myślę że osoba z doświadczeniem będzie w stanie pomóc.
Pozdrawiam

mgr Łukasz Gajos
mgr Łukasz Gajos
Fizjoterapeuta
Kraków
Witam Pani Wioletto

Jeśli rezonans głowy nie wykazał żadnych zmian w strukturach kostnych albo samym błędniku, problem może leżeć w innych rejonach ciała. Naprzyklad zbyt duże napięcie mięśni podpotylicznych może dawać objawy zawrotów głowy. Myślę, że trzebaby dobrze zbadać mamę manualnie. Sprawdzić napięcie mięśniowe w okolicy głowy i szyi jak również samo ustawienie głowy. Przyczyną mogą być również oderwane otolity w uchu które drażnią rzęski i powodują zaburzenia rownowagi. Ale żeby sprawdzić co to jest dokładnie niestety potrzeba jest wizyta w gabinecie do której szczerze zachęcam.

mgr Marcin Ciesielski
mgr Marcin Ciesielski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Izabelin
Szanowna Pani,
jeśli głowa, kręgosłup szyjny i tętnice szyjne są w porządku, wtedy skłaniałbym się ku problemom z błędnikiem.
Są to tzw. łagodne położeniowe zawroty głowy i spowodowane są zwiększeniem lepkości płynu wypełniającego kanały błędnika.
Leczenie polega m.in. na odpowiednich ćwiczeniach, które zazwyczaj przynoszą poprawę.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl

mgr Karol Filip
mgr Karol Filip
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Najprawdopodobniej winny jest górny odcinek szyjny. Można wykonać rezonans szyi - może, choć nie musi ukazać przyczynę.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl

Witam, część z objawów może być oczywiście spowodowane kręgosłupem szyjnym, lecz zastanawiające nieco są skoki ciśnienia (bywały wcześniej?), co rozumiemy pod pojęciem osłabnięcia i dlaczego nie może spać skoro ruchy w lewo powodują objawy? Nie wspomniała Pani o bólach głowy czy szyi. Testy błędnikowe jeśli były robione (część jest szybka i prosta) prawdopodobnie mogą dać odpowiedź, o przyczynę dolegliwości.
W celu diagnostyki odcinka szyjnego potrzebna będzie prawdopodobnie wizyta u terapeuty manualnego, bądź osteopaty.
Serdecznie pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.