Zawroty głowy, osłabienie.

2 odpowiedzi
Jestem kobietą, lat 30, pracuje jako grafik przy komputerze. Jestem pod opieką ortopedy - uszkodzenie chrząstek stawowych (zbyt intensywny wysiłek fizyczny), od pół roku biorę Artivit + Arthyl, teraz będę zmieniać lek na inny. W rodzinie zachorowania na nowotwory; ojciec nowotwór nerki, mama glejak. Od początku kwietnia czuję się mocno osłabiona, senna, odczuwam silne zmęczenie po pracy, mam zawroty głowy (bez utraty równowagi),"biegające oczy" bez mroczków, przejściowe bóle głowy, trudności z koncentracją (np. nawet jednej strony książki nie mogę doczytać, albo biegam wzrokiem po całej stronie). Lekarz pierwszego kontaktu zlecił badania krwi większość w normie, prócz: Neutrofile 1,55 tys/ul (norma 2,50 - 5,40), 31,3% ( norma 46-75); Limfocyty 53,6% (norma 20-45); Eozynofile 534 (norma 1-5); Sód 147 mmol/l (norma 135-145). W sytuacja stresowych zaciskam szczękę oraz "kurczę się" spinam ramiona i przyciągam barki do głowy, miewam bóle w karku, zrobiłam RTG karku - tendencja do kifozy i dyskopatii niektórych kręgów. Tu pilnuje już swojej postawy i napięcia. Brat miał również w tym samym czasie zawroty głowy, które ustały. Lekarz przy kolejnej wizycie zapisał leki przeciwalergiczne, mam brać przez 10 dni jeśli pomogą wówczas wypisze skierowanie do alergologa. Nie wiem czy jest sens brać leki - skoro nie jestem pewna czy jestem uczulona? nigdy w życiu nie miałam problemów z alergią. Do jakiego specjalisty powinnam się udać po FACHOWĄ pomoc? Nie będę brać w ciemno leków skoro nie wiem co mi dolega. Z góry dziękuje za rzetelną poradę.
Z tego co Pani napisała wydaje mi się wskazana na początek konsultacja internisty i neurologa.

Wydaje mi się z tego opisu że wskazana była by konsultacja neurologiczna, na pewno nie kardiologiczna.
Pozdrawiam Paweł Maciejewski