Zacznę od tego że nigdy nie byłam u psychologa ani psychiatry,nie potrafię się przełamać chociaż już

1 odpowiedzi
Zacznę od tego że nigdy nie byłam u psychologa ani psychiatry,nie potrafię się przełamać chociaż już jestem u kresu wytrzymałości psychicznej, jestem już tym wszystkim zmęczona.
Mam zaburzenia obsesyjno kompulsyjne od ok 15 roku życia (mam 32 lata) raz jest lepiej a raz gorzej.
Bardzo dużo przeszłam,przez pewien czas żyłam w strachu a to nasilało moje problemy.
Mam do tego natrętne myśli to wywołuje lęki i koło się toczy,codziennie czuję niepokój, jestem ciągle zmęczona a od 5 mcy nie mam okresu.
Wszystkie moje problemy są ze sobą powiązane,mam natrętne myśli, czuję lęk i pojawia się przymus wykonywania śmiesznych czynności.
Jestem mamą, moje problemy nie wpływają negatywnie na dzieci bo dopełniam wszystkich obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci. Jednak nie mam już sił.Moje lęki towarzyszą mi przez 99% dnia.Czuję czasami że napięcie schodzi,zaczynam myśleć logicznie i wiem że będzie dobrze po czym wszystko znika i wracają złe myśli.Jeśli jeden lęk mija na chwilę pojawia się inny.Chwile spokoju trwają średnio przez długość jednej myśli (10sekund) po czym ta sama dobra myśl zmienia się w pesymistyczną wizję.
Nie mam problemów z snem ale wstaję zmęczona,mam zawroty głowy i jelito drażliwe, chyba wszystko ze sobą powiązane.
Od czego powinnam zacząć? Gdy wypije piwo lub 2 czuję że napięcie schodzi ale nie tędy droga a poza tym alkoholu nie lubię.
Czy powinnam brać magnez, tabletki ziołowe, ktoś mi podsunął pomysł z ashwagandhą ale to chyba nie na ten problem. Terapia psychiatra, psycholog? Kiedy to minie?
Witam serdecznie, najlepiej byłoby wybrać się na konsultację psychiatryczną - istnieje grupa leków, które bardzo dobrze radzą sobie z ocd, jednak jest to tylko leczenie objawowe (nie usuwa przyczyny dolegliwości). Lekarz oceni Pani stan zdrowia i zdecyduje, czy należałoby połączyć farmakoterapię z psychoterapią (skuteczną metodą w przypadku ocd jest terapia poznawczo-behawioralna). Można też spróbować zastosować samą psychoterapię, jest to kwestia indywidualna, psychiatra na konsultacji najlepiej Pani doradzi . Pozdrawiam