Zaczalem miec problemy ze zrotowanym drugim kregiem szyjnym oraz stawem skroniowo-zuchwowym. Dowiedz

2 odpowiedzi
Zaczalem miec problemy ze zrotowanym drugim kregiem szyjnym oraz stawem skroniowo-zuchwowym. Dowiedzialem sie z informacji medycznych, ze te dwie rzeczy bardzo na siebie oddzialowuja. Czy jesli mam/mialem zrotowany kreg w prawa strone to prawa strona miesni szyi moze byc bardziej spieta i mozliwe sa wyczuwalne zgrubienia?
Na podstawie jakiego badania jest taka diagnoza ? Nie musi mieć to żadnego znaczenia dla objawów i zapewne jest niepotwierdzonym wymysłem jakiegoś fizjoterapeuty.

Odpowiem najpierw na pytanie, a potem skomentuję.
Po pierwsze: Wyczuwalne zgrubienia mogą być objawem wielu rzeczy, w tym też napięcia mięśni.
Po drugie: Mięśnie na szyi mogą się napinać z wielu przyczyn, w tym też z powodu rotacji.
Pojawia się natomiast kwestia diagnozy, jak zauważył mój przedmówca. Jeżeli był Pan u specjalisty, który po wnikliwym badaniu trafnie zdiagnozował rotację, to ów specjalista powinien odpowiedzieć na wszystkie Pana pytania, a nawet rozwiązać problem. Jeżeli natomiast ktoś zdiagnozował to u Pana bez badania lub co gorsza - zdiagnozował się Pan sam, to proszę się udać do innego specjalisty. Fizjoterapeuty lub terapeuty manualnego.