Zaburzenia obsesyjno- kompulsywne

1 odpowiedzi
Witam mam bardzo obszerne pytanie zaczne od tego że zdiagnozowano u mnie zaburzenia obsesyjno- kompulsywne. W roku 2015 spędziłam pół roku w szpitalu i można powiedziec, że mnie w miarę ustabilizowali brałam Efectin 300 i Rispolept 1 mg i 9 miesięcy dobrze funkcjonowalam, podjęłam pracę itp. Do tego uczęszczam na terapię behawioralno -poznawcza. Od stycznia wrócił nawrót choroby przy braniu systematycznie leków czemu tak się wydarzyło? Chcę nadmienić że mam natręctwa myślowe bez kompulsji, do tego wielki lek i płacz bo nie potrafię sobie z tym poradzić. Jestem pod stałą kontrolą lekarza psychiatry więc w styczniu wizyta i lekka modywikacja leków od 23 lutego 300 Efectin i od 6 lutego 450 Egzysty przez jakiś tydzień poprawa a następnie powrót objawów i nie chce być lepiej. Przeszłam już trochę batalię z lekarzami i lekami i coraz mniej siły na to wszystko. Szukam lekarza który mi pomoże i podejmuje się leczenia można powiedzieć chyba trudnego przypadku , bo nie wiem jak już to nazwać. Chcę się czuć dobrze ale nie pół roku i powrót, chcę pracować a nie siedzieć na zwolnieniu lekarskim. Mam 33 lata i chcę żyć po prostu normalnie zyc!!!!!!!
Dzień dobry

Leczenie OCD bywa trudne i czasem trzeba je wielokrotnie modyfikować. Leki, które Pani dotąd zlecano były prawidłowo dobierane, jednak czasem, podobnie zresztą jak w innych chorobach (np. nadciśnieniu tętniczym), niełatwo "ustawić" leczenie.
Bez osobistego zbadania pacjenta nie jestem w stanie nic więcej poradzić.

Z poważaniem
M. Skarbek