zabiegi medycyny estetycznej

10 odpowiedzi
Dzień Dobry. Mam pytanie z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo zmieniła mi się twarz, jej kształt. Dolna jej część zrobiła się ogromna i taka jakby spuchnięta, jakbym miała świnkę. Odczuwam też nadmiar skóry na twarzy. Sama nie wiem, czy jest to spowodowane procesem starzenia się, czy tez może nieprawidłowościami w napięciu mięśni twarzy (zgrzytam zębami). Czy istnieją jakieś zabiegi, które pozwoliłyby nieco zniwelować ten problem, bo już sama swojej twarzy nie poznaję....Mam 33 lata.
Jest to naturalny proces starzenia skóry. Z całą pewnością można spróbować poprawić jej wygląd. Odnośnie proponowanych zabiegów konieczna jest wczesniejsza wnikliwa konsultacja, w czasie której postarałbym się Pani zaproponować najlepsze rozwiązanie dla osoby w Pani wieku

Zapraszam na konsultację.
Dobiorę zabieg dla Pani.
Szanowna Pani
Proszę o przesłanie zdjęć mailem. Adres znajdzie Pani na mojej stronie drpietrasik.pl
Pozdrawiam serdecznie
Dzien dobry. Akupunktura kosmetyczna bardzo fajnie liftinguje takiej porozluznionej skóry, napinając je. Także proponuje zabiegi liftingujace aparatem JettPlasma. A tak w ogóle trzeba ćwiczyć mięśnie twarzy tak jak mięśnie ciała. Istnieje ćwiczenia na twarzy np. joga na twarz, któte można znaleść z youtube. Pozdrawiam.
Zapraszam na konsultację ???? do gabinetu
Można usunąć zgrzytanie zębami ,ale nie sposób ocenić co można zrobić nie widząc osoby .konsultacje w moim gabinecie w czerwcu są bezpłatne.
Witam. Problem powiększenia objętości dolnej części twarzy może wynikać z przerośnięcia mięśnia żwacza ( zgrzytanie zębami ). Problem ten można zniwelować przez podanie toksyny botulinowej w mięsień. Pozostałe dolegliwości najlepiej ocenić podczas konsultacji na żywo. Pozdrawiam i zapraszam MP
Bardzo dziękuję za pytanie. Odpowiedź jest jednak bardzo złożona .
1. pytanie dotyczy :
- w jakim odstępie czasu zaobserwowała Pani zmianę kształtu twarzy okolicy żuchwy ?
Jeżeli nastąpiło to w krótkim czasie może to świadczyć o toczącym się stanie zapalnym ślinianek podżuchwowych, przyusznych lub powiększenie węzłów chłonnych poniżej żuchwy. Wspomina Pani, że wygląda to jak świnka. Warto udać się do lekarza czy przypadkiem nie jest to objaw jakiejś choroby rozrostowej ?
Jeżeli obserwuje Pani poszerzenie w okolicy kąta żuchwy czyli mówiąc potocznie tam, gdzie żuchwa ( czasem omyłkowo nazywana przez pacjentów szczęką dolną) przechodzi w gałąź żuchwy w kierunku małżowiny usznej to w tym miejscu znajdują się mięśnie żwacze, które u osób cierpiących na bruksizm ( zgrzytanie zębów ) mogą na przestrzeni dłuższego czasu ( np. rok, 2 lata ) ulec powiększeniu i nieco zmieniać nam kształt twarzy. W przypadku jeżeli dotyczy to mięśni żwaczy i ma to związek ze zgrzytaniem zębów leczy się to botoksem podawanym obustronnie.
Po około 3 miesiącach zabieg można powtórzyć. Z doświadczenia Pacjenci zgłaszają mi ustąpienie zgrzytania zębów a tym samym zmniejszenie dolegliwości bólowych głowy, szczególnie po nocy gdzie ból promieniuje ze stawów skroniowo-żuchwowych.
Proszę jednak zwrócić szczególną uwagę iż po mojej stronie ciężko jest o jednoznaczną diagnozę z braku możliwości zobaczenia Pani dolegliwości.
Proszę zwrócić uwagę czy nie ma Pani powiększonych węzłów chłonnych na szyi.
Warto zrobić badanie z krwi jak CRP i morfologia z rozmazem.
Pozdrawiam Serdecznie
Zapraszam na konsultację do dr Rafała Kierach w CEM Kierach w Tychach. Będzie w stanie najlepiej doradzić w tej kwestii.
Dzień dobry, zbyt mało wiem o Pani, zapraszam zatem do siebie na bezpłatną konsultacje. Poza wiedza i doświadczeniem mam także urządzenia które będą pomocne w diagnozie gdyby w grę wchodziły problemy z zakresu medycyny morfo-estetycznej ( np elektrostymulacja nerwu twarzowego czy mięśni twarzy)