Zabieg kwasem hialuronowym a choroby autoimmunologiczne

14 odpowiedzi
Dzień dobry,
Czy osoba cierpiąca na choroby autoimmunologiczne (tj. Hashimoto, insulinooporność), która ma ustabilizowane poziomy hormonów bezwzględnie nie może przeprowadzić zabiegu wyrównania konturu ust i powiększenia wargi czerwonej kwasem hialuronowym?
Pozdrawiam
Dzień dobry, jestem zawsze przeciwnikiem radykalizacji poglądów czy zaleceń.
Najważniejszy jest rozsadek, otwarte i indywidualne podejście do każdego Pacjenta.
Każdy zabieg to ryzyko (także u osób w zdrowych) dlatego ważna jest indywidualna ocena ryzyka.
Musimy sobie postawić pytanie co zyskamy a się może stać najgorszego w tym konkretnym przypadku i wtedy oceniamy czy warto :-)?
Ja w każdym razie zapraszam na konsultacje ale i prawdopodobne na zabieg :-) Miłego weekendu MS

Witam, wszystko tak na prawdę zależy, czy ma Pani już całkowicie nieaktywną tarczycę, czy produkuje ona jeszcze hormony. Logicznie rzecz biorąc, jeśli tarczyca już straciła całkowicie swoją aktywność i stosuje pani substytucję hormonalną w postaci tabletek, to bez większej szkody dla niej, możemy pokusić się o wykonanie zabiegu kwasem hialuronowym o wysokiej czystości i najlepszej jakości. Oczywiście można pokusić się również o wcześniejsze wykonanie próby z kwasem hialuronowym i następnie oznaczenie anty-TPO, aby określić, czy podanie kwasu wpłynie w jakikolwiek sposób na wzrost przeciwciał.

Myślę jednak, że bezpłatna konsultacje, której udzielam we wszystkich swoich gabinetach, to lepsza okazja aby dokładnie omówić zgłaszany przez Panią problem.

Pozdrawiam serdecznie

dr Andrzej Kępa
NIe jest to bezwzględne przeciwwskazanie. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do najbezpieczniejszych. Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, a preparaty , których używamy gwarantują najwyższą jakość i efekty zbliżone do naturalnych
Można oczywiście przeprowadzić taki zabieg ale jego trwałość będzie niewielka .Utrzyma się najwyżej do trzech miesięcy.Są inne preparaty które utrzymają się dłużej albo własny pacjenta tłuszcz który utrzymuje się dużo dłużej.
jest to faktycznie przeciwwskazanie do zabiegu, ale u ustabilizowanych pacjentów można w szczególnych wypadkach wykonać zabieg
Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym można przeprowadzić w okresie gdy nie ma zaostrzenia choroby, czyli w okresie gdy jak Pani napisała są ustabilizowane poziomy hormonów. Pozdrawiam
Witam! Preparaty kwasu są z reguły pochodzenia niezwierzęcego, a więc właściwie nieimunogenne. Nie widzę istotnego ryzyka w stosowaniu wypełniaczy w takich chorobach.Pozdrawiam!
Dzień dobry,

raz w roku można wykonać zabieg na usta
Pozdrawiam
Włodzimierz Rosiński
Taka osoba może bez żadnych obaw wykonać taki zabieg. Choroby w/w nie są przeciwskazaniem .
Witam, kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Po 30. roku życia ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, dlatego skóra staje się bardziej wiotka, sucha, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Podając więc kwas hialuronowy w usta (zarówno w kontur jak i w czerwień) uzupełniamy zapasy utraconego kwasu hialuronowego. Zabieg jest więc absolutnie bezpieczny dla osoby cierpiącej na takie zaburzenia autoimmunologiczne jak ch. Hashimoto czy insulinooporność.
Dzień dobry,
Nie ma przeciwskazań.
Witam. Owszem choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Natomiast jeśli chodzi o użycie preparatów kwasu hialuronowego ryzyko powikłań przy wyrównanej chorobie Hashimoto jest niewielkie. Pozdrawiam MP
Witam,
bezpieczniejszy będzie transfer komórek tłuszczowych dla pacjenta z chorobą autoimmunologiczną.
Pozdrawiam.
Witam. Zdiagnozowane i wyrównane choroby z autoagresji, szczególnie w okresie remisji nie są przeciwskazaniem do tego typu zabiegów. Należy jedynie pamiętać, że efekt zabiegu może utrzymywać się krócej lub dłużej lub może być nieco odmienny od zaplanowanego. Zapraszam i pozdrawiam. Damian Antczak - Medycyna Estetyczna Dr Damian