Za 2 tygodnie będę miała wykonywaną artroskopie barku. Proszę o radę jakie zabiegi najlepiej regener

3 odpowiedzi
Za 2 tygodnie będę miała wykonywaną artroskopie barku. Proszę o radę jakie zabiegi najlepiej regenerują barku i uśmierzają ból po operacji? Chce znaleźć klinikę lub przychodnie która takie usługi świadczy najlepiej przed zabiegiem, aby po zabiegu już nie męczyć barku i nie szukać na szybko. Ponadto chciałabym się dowiedzieć co to są ćwiczenia bierne i manualne? W jaki sposób je wykonywać? Czy jest może jakiś fizjoterapeuta z Bytomia, który mógłby ze mną wykonywać takie ćwiczenia? Czy w domu też można je wykonywać? Słyszałam, że wykonuje się je 2-3 razy dziennie 10-15 minut. Prosiłabym też o podanie stawek takich usług. W pierwszej kolejności chciałabym udać się na wizytę lub kilka wizyt, aby zobaczyć jak się to wykonuje kilka dni po operacji, po wyjściu ze szpitala.

Pozdrawiam,
Szanowna Pani, po artroskopii barku w pierwszej kolejności będzie potrzebna terapia manualna. Są to czynności wykonywane przez terapeutę na Pani ciele, w tym przypadku barku. Technik jest bardzo dużo więc nie będę się nad tym rozwodził. ćwiczenia bierne również wykonuje ktoś za Panią, jednak celem rehabilitacji po zabiegowej jest jak najszybsze uruchomienie kończyny stąd ich wykonywanie jest potrzebne zazwyczaj na początku rehabilitacji. Dobry terapeuta powinien szybko usprawnić Pani ramię poprzez np. terapię manualną, zadać ćwiczenia do domu zgodnie z aktualnymi możliwościami ruchowymi i czuwać nad objętością treningów. Co do zabiegów fizykalnych po operacji dobrze tolerowanymi zabiegami są np. sollux niebieski, laser, pole magnetyczne, jednak przede wszystkim musi być wykonywana praca rękoma terapeuty oraz ćwiczenia w domu. Cenny za terapię oscylują w granicach 100 zł za wizytę.

Dzień dobry,
Dobór terapii zachowawczej poprzedzony jest badaniem czynnościowym: jedno wynika z drugiego. Nie znając stanu strukturalnego (czy i jakie struktury są uszkodzone) ani czynnościowego (funkcja) nie można wskazać w jaki sposób postępować z Twoim problemem. Proponuję oprócz planowanej artroskopii skonsultować się z fizjoterapeutą i/lub osteopatą pracującym globalnie (model tensegracyjny) zarówno czynnościowo(funkcjonalnie) jak i na tkankach miękkich. Zawężone spojrzenie wyłącznie w Twoim przypadku do samego barku prowadzić będzie do mylnych wniosków, błędnej diagnozy a w konsekwencji nieskutecznej terapii.

Życzę powodzenia,
Daniel
Niezbędna jest terapia manualna u fizjoterapeuty. Praca na ukladzie mięśniowo-powięziowym
pozdrawiam