Za 2 dni idę na masaż pośladków i zaczynam się denerwować. Jak się uspokoić i zapanować na tym, by n

2 odpowiedzi
Za 2 dni idę na masaż pośladków i zaczynam się denerwować. Jak się uspokoić i zapanować na tym, by nie spinać mięśni?
Dzień dobry, rozumiem że okolica pośladków to miejsce intymne i stresujący jest fakt, że ktoś obcy będzie go dotykał. Należy się zastanowić w jakim celu ma być wykonany ten "masaż", czy jest to faktycznie masaż, czy terapia manualna. Masaż sam w sobie powinien rozluźniać mięśnie, a nie powodować ich dodatkowe napinanie. Proszę pamiętać, że zawód fizjoterapeuty należy do grupy zawodów medycznych. Należy potraktować taką wizytę jak wizytę lekarską. Dodatkowo jeśli w czasie "masażu" lub nawet przed jego rozpoczęciem czujemy się niekomfortowo, warto o tym powiedzieć terapeucie i porozmawiać o swoich obawach, które są czymś zupełnie normalnym. Jako terapeuci dysponujemy wieloma różnymi technikami, które pozwalają na pacę w bolesnym obszarze niekoniecznie bezpośrednio w miejscu bólu. Proszę się nie denerwować na zapas i pamiętać, że zabieg ma pomóc pacjentowi. Proszę również porozmawiać z terapeutą, wierzę że uda się rozwiać wszelkie obawy i pomóc rozwiązać problem.

Szanowny Pacjencie, jeśli są problemy z tolerancją zabiegu proponuję w pierwszej kolejności zapytać się w miejscu, gdzie będzie ten masaż jak można się przygotować do zabiegu, aby czuć się bardziej komfortowo.
W ostateczności proponuję zamienić zabieg masażu na inny zabieg o ile jest to możliwe.
Będzie dobrze!
Pozdrawiam
Wojtek Szulborski