Z uwagi na nerwicę sercową od prawie dwóch lat stosuję 3 x dziennie coaxil. Jestem przed zabiegiem k

2 odpowiedzi
Z uwagi na nerwicę sercową od prawie dwóch lat stosuję 3 x dziennie coaxil. Jestem przed zabiegiem kolonoskopii, który trzeba przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym krótkotrwałym (15-30 minut). Ma być wykonane w gabinecie prywatnym przez ordynatora szpitala, więc jest to osoba z doswiadczeniem i bardzo dobrą opinią, ale bez obecnosci anastazjologa, co mnie jednak martwi. Na ulotce jest napisane, ze trzeba odstawić lek na 24-48 godzin przed zabiegiem, ale z uwagi na to, że nie można odstawiać go nagle należy schodzić z dawki od 7 do 14 dni. Lekarz psychiatra twierdzi, ze wystarczy, jak ominę jedną tabletkę. Proszę o poradę
To kto ma wykonać to znieczulenie ogólne, skoro nie będzie tam anestezjologa? Tylko specjalista anestezjologii i intensywnej terapii ma uprawnienia do samodzielnego znieczulania a gabinet musi spełniać wszelkie normy określone specjalnymi przepisami, np. być wyposażony w sprawny aparat do znieczulenia posiadający dostęp do gazów medycznych i monitorowanie. W przeciwnym razie nie jest to bezpieczne. Może coś Pan/Pani nie do końca zrozumiał/zrozumiała?

Ciężko mi sobie wyobrazić, by znieczulenie ogólne (nawet krótkotrwałe dożylne) miało być wykonane bez anestezjologa. Jeśli to prawda - to nie jest to bezpieczne ani zgodne z prawem.
Co do Pani pytania - jak najbardziej, tak jak powiedział psychiatra, wystarczy pominąć jednodniową dawkę.