Z powodu bólu pleców w dolnej części, postanowiłam wykonać badanie rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowe

12 odpowiedzi
Z powodu bólu pleców w dolnej części, postanowiłam wykonać badanie rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, który wykazał "dyskretne lewostronne skrzywienie i spłycenie fizjologicznej lordozy, z bardziej poziomym ustawieniem kości krzyżowej". Rozumiem ,że w tym przypadku wskazana jest rehabilitacja, lecz słyszałam opinie ludzi ,którym ona ulgi nie przyniosła. Jednak postanowiłam poszukać odpowiednich ćwiczeń.
Czy ktoś z Państwa jest w stanie polecić ćwiczenia na tę przypadłość znając opis?
Czy istnieje jeszcze szansa, że ból całkowicie zniknie?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Czy ktokolwiek podał powód takiego a nie innego ułożenia kręgów i kości krzyżowej? Innymi słowy czy ktokolwiek powiedział jakie siły poruszają kośćmi, że przyjmuje kręgosłup właśnie takie położenie w Pana przypadku? Dobór ćwiczeń powinien wykonać fizjoterapeuta tylko po wcześniejszym wywiadzie i diagnostyce funkcjonalnej oraz testach napięciowych tkanek: NIE MA LECZENIA BEZ DIAGNOZY.Badanie rtg jest badaniem w statyce- jest pomocne ale niewystarczujące. Na Pana pytania powinien odpowiedzieć fizjoterapeuta pracujący nie tylko "na kręgosłupie"-problem skoliozy to problem z regulicą napięć wszystkich tkanek(włączając narządy wewnętrzne nerwy,naczynia czy konczyny) w ciele. Pomocne hasła tow wyszukaniu specjalisty to :tensegracja,łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, Manipulacja powięzi wg Stecco,terapia wisceralna, PNF (min. poziom rozwijający). By leczenie zakończyło się sukcesem muszą być spełnione poniższe warunki: 1. chcesz dać sobie pomóc 2. diagnoza terapeuty powinna być możliwe globalna i trafna 3.a rokowania realne 4.potrzebna jest determinacja do osiągnięcia celu Nana skoliozę "pracuje się"miesiącami więc by ją odkręcić będziesz potrzebował uwalniania tkanek które to pozwolni na zorganizowanie napięcia w ciele. Powodzenia, Daniel

Szanowna Pani,
dobór ćwiczeń jest sprawą na tyle indywidualną i praktyczną, że dla Pani bezpieczeństwa niestety nie odważę się ułożenia planu treningowego w formie "odpowiedzi na pytanie". Bezwzględnie wskazana jest osobista wizyta w gabinecie Fizjoterapeuty.

Jednocześnie chciałbym uspokoić, ponieważ jest duża szansa na zlikwidowanie dolegliwości bólowych na tyle, żeby mogła Pani korzystać z życia :)

Słyszała Pani opinie ludzi, którym rehabilitacja nie przyniosła ulgi? Może nie była prowadzona kompleksowo? prawidłowo? systematycznie? Może stan Pacjenta był zbyt poważny? itd

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam po samym opisie można zalecić ćwiczenia natomiast bez indywidualnego spotkania nie można ustalić czy dane ćwiczenia które zalecę będą skuteczne ponieważ nie wszystkie ćwiczenia muszą do Pani pasować a mam na myśli to że niektóre mogą wywoływać dolegliwości bólowe i trzeba je na bieżąco modyfikować. Dlatego zalecam konsultacje żeby ustalić co będzie służyć a czego nie robić. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Wynik rezonansu wskazuje na dysfunkcje wymagające fizjoterapii, jednak nie jest diagnozą, czyli nie wskazuje na rzeczywistą przyczynę problemu i/lub bólu. Dopiero ocena funkcjonalna w trakcie wizyty i dobranie odpowiedniej terapii i ćwiczeń pomogą w dotychczasowych dolegliwościach i profilaktyce w przyszłości. Po wizycie i przebiegu terapii ocenia się rokowania.
Witam,
Z opisu Pani/a przypadku nie można jednoznacznie stwierdzić wskazań czy też przeciwskazań do rehabilitacji. Należy każdorazowo indywidulanie rozpatrywać problem pacjenta, na podstawie analizy wyników badań, badania fizjoterapeutycznego oraz dokładnego wywiadu określać możliwość podjęcia określonej terapii, oczywiście należy to robić wspólnie z pacjentem.
Radziłabym umówić się na konsultację do fizjoterapeuty (w moim przypadku taka wizyta jest bezpłatna i nie zobowiązuje do zapisania się na zabiegi), po której dopiero będzie można zalecić np. konkretne ćwiczenia, które przyczynią się do poprawy Pana/i zdrowia i zmniejszenia lub wyeliminowania bólu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.
Pozdrawiam serdecznie
Proszę wykonać wałek z ręcznika położyć się na plecach wałek podłożyć pod miejsce bólowe, nogi położyć na krześle tak aby kolana i biodra były zgięte do 90 stopni. Leżymy tak 15-20 min. Jeżeli to nie pomoże to zapraszam na rehabilitacje ponieważ jest tam wiele struktur które mogą boleć. Strona kliniczna nie równa się stronie z badania obrazowego. Pozdrawiam
Przepraszam, ale kręgosłupa nie leczy się przez internet. Rtg nie wystarczy, potrzebny jest wywiad, badanie, odpowiednie testy ruchowe, aby zalecić odpowiednie postępowanie. Można oczywiście znaleźć różne zestawy ćwiczeń w postaci ulotek, ale ich wartość jest znikoma. Podobnie rzecz ma się z ćwiczeniami grupowymi czy 15 minutowymi zabiegami. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Z tym bólem i ćwiczeniami to nie jest taka prosta sprawa. Należy najpierw zbadać przyczynę bólu i zmian fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Potem można rehabilitować. Im lepszy fizjoterapeuta tym większa szansa na satysfakcjonującą poprawę (w swojej terapii uwzględni więcej istotnych składowych). Ogólnie by osiągnąć sukces (redukcja/brak bólu) nie wystarczy rehabilitacja, ćwiczenia, dużą rolę odgrywa sposób wykonywania różnych czynności dnia codziennego, praca...
Dzień dobry. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty w Pani okolicy. Pozdrawiam
Polecam udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby Panią nauczył tych ćwiczeń, ponieważ poprzez złe wykonywanie można sobie zaszkodzić. Również Panią przebada manualnie, wypyta o szczegóły i zwróci uwagę na dodatkowe aspekty. I czy ból zniknie będzie można dopiero wtedy oceniać. Na podstawie samego opisu się tego nie stwierdzi.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam Panią, rentgen wykonany jest bez poruszania się więc proszę poszukać gabinet rehabilitacji w swojej okolicy gdzie fizjoterapeuta po diagnostyce oraz testowaniu napięcia tkanek dobierze ćwiczenia i odpowiednią metodę leczenia być moze t. manualne lub liberalizacja powięzi.
Michałowicz. Pozdrawiam.
Dobór ćwiczeń jest bardzo indywidualną sprawą, która zależy od wielu czynników. Dlatego dla bezpieczeństwa Pani sugerowałbym konsultację z fizjoterapeutą w calu dobrania, instruktażu odpowiednich dla Pani ćwiczeń.