Wyniki moczu

4 odpowiedzi
Witam, proszę o interpretacje poniższych wyników badań moczu:
ciężar właściwy: 1,033 kg/l ; norma 1,015-1,030
pH 5,0 ; norma 5.0-7.0
glukoza nieobecna
ketony 5,00 mmol/l ; norma 0,00-0,50
urobilinogen w normie
białko nieobecne
azotyny nieobecne
erytrocyty nieobecne
leukocyty wykryto
nabłonki płaskie - liczne
leukocyty pola usiane wpw ;norma 0,5
pasma śluzu nieliczne
bakterie d liczne
kryształy szczawianu wapnia d liczne
Wynik moczu może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym dróg moczowych (leukocyty, bakterie) jednak nieobecność azotynów przemawia przeciwko ciężkiej infekcji. Trzeba więc zadać sobie pytanie czy mocz faktycznie był pobrany we właściwy sposób (po dokładnym umyciu i ze środkowego strumienia) a wynik interpretować w połączeniu z objawami. Przy nieprawidłowym przygotowaniu do badania, leukocyty i bakterie mogą pochodzić z zanieczyszczeń - należałoby wtedy badanie powtórzyć.

Witam. Infekcja w drogach moczowych u osoby, która pije mało wody, a być może dużo kawy i herbaty. Pozdrawiam
zagęszczony mocz, acetonuria czyli kwasica i zakażenie w drogach moczowych
witam
cechy zakażenia dróg moczowych dośc mocne, przy zgodnosci z objawami klinicznymi należy leczyćp/bakteryjnie
pozdrawiam