Wynik drugiego rezonansu po 4 tygodniach kontuzji. Jak dlugo jeszcze chodze normalnie nie czuje bólu

2 odpowiedzi
Wynik drugiego rezonansu po 4 tygodniach kontuzji. Jak dlugo jeszcze chodze normalnie nie czuje bólu , czy moge wracac do pracy pod ziemią? Musze to usztywniac?
Dane kliniczne
Złamanie zmęczeniowe V kości śródstopia prawego.
Opis badania
W części bliższej trzonu V kości śródstopia, na granicy z podstawą widoczna szczelina złamania, z
niewielkiego stopnia pogrubieniem warstwy korowej na tym poziomie, jednak bez obszarów obrzęku szpiku
w jej sąsiedztwie i przemieszczenia odłamów - całość obrazu przemawia za złamanie zmęczeniowym w
trakcie gojenia.
Powyżej opisywanej szczeliny, na poziomie głowy V kości śródstopia widoczne niewielkie zmiany obrzękowe
tkanek miękkich.
Ku tyłowi od kości skokowe widoczna dodatkowa kostka trójkątna, która może predysponować do konfliktu
tylnego
Poza tym objęte badaniem struktury kostne bez cech patologii o prawidłowej strukturze
Generalnie do złamania zmęczeniowego doszło z powodu nadmiernego obciążania struktury, raczej niezgodnie z jej biomechanicznym celem.
Jeżeli ten schemat nie został wyeliminowany i dalej występuje, to kategorycznie nie dopóki nie będzie pełnego zrostu.
Jeżeli natomiast miała miejsce reedukacja pacjenta i wyprowadzenie patomechanizmu, który spowodował to przeciążenie, to wtedy można poddać to rozważaniu.
Praca fizyczna w stanie aktywnego złamania jest ogólnie złym pomysłem. Doprowadzanie do cyklicznych uszkodzeń gojących się tkanek zwyczajnie może doprowadzić do braku tego procesu. W konsekwencji do dalszych powikłań. Złamań zmęczeniowych nie należy bagatelizować.
Nie ma żadnej informacji o prowadzeniu pacjenta do tej pory, w jakim ogólnie stanie fizycznym jest pacjent, czy występują inne czynniki chorobowe lub otyłość. Na bazie udzielonych informacji, po prostu nie. Nie zaleca się powrotu do pracy, a nad, czy pod ziemią robi znikomą różnicę.

Należy zaczekać do pełnego zrostu. Pozdrawiam!