Wynik badania PET-CT,guz wątroby?

1 odpowiedzi
Witam.Z powodu podejrzenia raka płuc(mam założoną zieloną kartę DILO) miałam wykonane badanie PET-CT: Oto wyniki:KLATKA PIERSIOWA:Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG.Podopłucnowe pasmo zmian włóknistych w pachowych partiach PS3,o wym.poprzecznych 14x6mm(stabilne),bez wychwytu 18F-FDG.Pozostały miąższ obu płuc wolny od zmian ogniskowych.Węzły chłonne śródpiersia i pachowe niepowiększone,nieaktywne metabolicznie.JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA: Drobne ognisko zwiększonej aktywności metabolicznej w segm.6 przy powierzchni przeponowej wątroby o śr.ok.9 mm (SUVmax=3,1),bez zaburzeń w natywnych obrazach CT.Prawidłowy obraz narządów jamy brzusznej i miednicy,bez ogniskowych zaburzeń metabolizmu 18F-FDG.Węzły chłonne jamy brzusznej,miednicy i pachwinowe niepowiększone,nieaktywne metabolicznie.WNIOSKI:Pasmo nieaktywnych zmian włóknistych w płucu prawym.Drobne ognisko aktywności w wątrobie do planowej weryfikacji w usg/CT z kontrastem.Nie stwierdza się innych aktywnych metabolicznie zmian mogących odpowiadać zmianom rozrostowym.

Jestem w grupie ryzyka zachorowania na raka.
Proszę o diagnozę podanych wyników badań oraz dalsze wskazania gdzie mogę leczyć się na skierowanie-kartę Dilo.Pozdrawiam.
Proszę również o szybką odpowiedź.
witam, rozmawialiśmy chyba w tej sprawie przez telefon, jeśli nie proszę ponowić te pytanie