Wynik badania MR+ANGIO

2 odpowiedzi
Mam 23 lata w wyniku rezonansu w górnym płacie czołowym lewym widoczne są w istocie białej podkorowej pojedyncze drobne ognisko o wysokiej intensywności sygnału w obraza T2 - zależnych i FLAIR wielkości 3mm zmiana naczyniopochodna czy może powodować to zawroty głowy, które u mnie występują ? czy to się leczy? mam też ognisko polipowate wielkości 10mm w zatoce szczękowej przy górnej ścianie czy jest szansa na pozbycie się tego ? nie mam zdiagnozowanych innych chorób
Witam, zmiana naczyniopochodna w lokalizacji, o której Pani pisze nie jest przyczyną zawrotów głowy, podobnie jak polip w zatoce szczękowej. W tej sytuacji powinna Pani zgłosić się do laryngologa, aby przeprowadził diagnostykę w kierunku dysfunkcji błędnika jako przyczyny zawrotów głowy oraz przedstawić postępowanie dotyczące polipa. Zawroty głowy mogą występować także w przebiegu różnych chorób, np. niedokrwistości czy chorób tarczycy. Poza tym wazne jest określenie typu zawrotów i objawów im towarzyszących, sytuacji w jakiej występują oraz przeprowadzenie nie tylko badania neurologicznego, ale także wykonanie badań krwi w celu wykluczenia ogólnych schorzeń. Pozdrawiam, Dagmara Adamczewska- Kociałkowska

Celem oceny wyniku badań i otrzymanie zaleceń lepiej byłoby zgłosić się do lekarza który na to badanie skierował.To jest najbardziej rozsądne postępowanie.Opisywane zmiany najprawdopodobniej nie mają znaczenia klinicznego.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.