Wykonałam test 2 dnia planowanego okresu (którego wciaz nie ma 3 dzien jest ) wynik był negatywny ,

1 odpowiedzi
Wykonałam test 2 dnia planowanego okresu (którego wciaz nie ma 3 dzien jest ) wynik był negatywny ,

opisze bardziej szczegółowo , mam cykle w granicach 25-27 dni ( teraz moj trwa 29) , dodam ze na półtorej tygodnia przed odczuwałam ból w podbrzuszu i zaparcia ( ból przy parciu promieniujący do podbrzusza od odbytu nie jest mocni silny ale wyczuwalny ) do tego czasem gdy usiąde czuje dziwny ból w okolicach pomiedzy odbytem a waginą) do tego przeplata sie pomiedzy zaparciami biegunka

, inny objaw to trądzik lekki , od 6 dni mam mało śluzu , jest on biały nie ciągnący i kleisty . Do tego mam tez wzdęcia

Do tego regularnie notuje moje objawy i zauważyłam ze od 3 cykli plamie w owulacje ( jak wczesniej opisalam w tym cyklu tego nie było ) do tego ból jest nie do zniesienia i bez tabletki przez pierwsze 2dni okresu nie wyjde z lóżka + okres jest obfity o wiele bardziej niz przez 3 cyklami .

Dodam ze wlasnie w tym cyklu na poczatku mialam swoj pierwszy raz , jednak bez wytrysku w pochwie w 2 dniu okresu , dodam ze w czasie ,, mniemanej owulacji wystąpił u mnie śluz owulacyjny jak białko jajka przez 6-7 dni , w ten czas powstrzymalismy sie od jakichkolwiek stosunków , tydzien po owulacji uprawialusmy jedynie zabezpieczony seks i jestem pewna ze prezerwatywy nie pękły sprawdzalismy je wodą po kazdym stosunku + test jest negatywny wiec szacuje ze to nie ciąża wykonam jeszcze test za kilka dni by sie upewnić

Czy te objawy mogą wskazywać na jakąś chorobę? Wiem ze powinnam isc do ginekologa jednak chce poczekac miesiąc do ukończenia pełnoletności i pójść sama
Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy, takie jak nieregularność cykli, ból w podbrzuszu, zmiany w konsystencji śluzu, wzdęcia, oraz zmiany w intensywności bólu i obfitości krwawień miesięcznych, mogą mieć różne przyczyny. Choć negatywny wynik testu ciążowego oraz opisane okoliczności wskazują, że ciąża jest mało prawdopodobna, to ważne jest, aby nie ignorować innych objawów, które mogą sygnalizować pewne problemy zdrowotne.

Zmiany w cyklu miesiączkowym i objawy, o których Pani wspomina, mogą być związane z różnymi stanami, takimi jak zespół policystycznych jajników (PCOS), endometrioza, infekcje dróg moczowo-płciowych, zaburzenia hormonalne, czy nawet stres i zmiany w stylu życia. Warto również zwrócić uwagę na ból promieniujący od odbytu do podbrzusza oraz ból między odbytem a waginą, co może wymagać dodatkowej diagnostyki.

Rozumiem Pani chęć oczekiwania do osiągnięcia pełnoletności, aby móc samodzielnie udać się na wizytę u ginekologa. Jednakże, jeśli objawy są uciążliwe i niepokojące, warto rozważyć wcześniejszą wizytę, może z kimś z rodziny. Lekarz ginekolog po przeprowadzeniu wywiadu i badania może zlecić odpowiednie badania, które pomogą ustalić przyczynę Pani dolegliwości i zaproponować odpowiednie leczenie.

W międzyczasie, zachęcam do prowadzenia dokładnych notatek dotyczących Pani cyklu, objawów, a także wszelkich zmian w samopoczuciu i stylu życia. Takie informacje mogą być bardzo pomocne dla lekarza podczas diagnozowania.

Pamiętać proszę, że dbanie o zdrowie jest bardzo ważne, a wczesna diagnostyka i leczenie mogą zapobiec ewentualnym powikłaniom.

Jeśli mogę pomóc w jeszcze czymś, proszę dać znać.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.