"Wydaje mi się" że mam zapalenie mięśni, od szyi z lewej strony ciągnący się do ramienia i pod nim.

6 odpowiedzi
"Wydaje mi się" że mam zapalenie mięśni, od szyi z lewej strony ciągnący się do ramienia i pod nim. Nie ustępuje już od 7 dni. Masaz i masci nie pomagają. Najgorzej jest przy "ruchu". Ciezko wstac z łóżka z kanapy, okropnie boli nawet przy odruchu kichania. W przeszłości często miałam takie problemy, ale przechodziły po max 5 dniach, a tu ból w ogóle nawet nie łagodnieje. Glownie to byly tzw. "przewiania" a tu pojawil się po prostu rano gdzie na dwa dni przed nawet z domu nie wychodziłam. Co to może być i jak to leczyć.
To może być problem z dyskopatią. Pierwsza pomoc to układanie się na plecach, pod szyję podkładamy wałek, wykonujemy delikatny ruch zgniatania wałka tyłem szyi 2-3 sekundy ale tak, by mięśnie z przodu szyi się bardzo nie napięły. Wykonujemy 30 nacisków 3 serie kilka razy dziennie. Chemiczne maści mogą nie działać. Ja w gabinecie stosuję maść na bazie aloesu z kamforą, eukaliptusem i mentolem. Duża skuteczność. 118 ml kosztuje 80 zł . W czasie koronawirusa nie możemy przyjmować pacjentów.

Witam. Należy odróżnić czy problem jest stawowy , mięśniowo więzadłowy, czy stan zapalny struktur nerwowych lub w.w. Co można poradzić na to ? Spróbować prosta rzecz . Położyć dłoń na niebolesne stornie twarzy . Obrócić głowę w stronę bólu do końca i wrócić tak żeby nie bolało . I naciskamy twarzą na naszą rękę Bez ruchu głowy . Trzymamy tak 10-15 sekund . Powtarzamy kilka razy . Sprawdzić proszę czy jest różnica jakaś .
Najprawdopodobniej jest to usztywniona i nadmiernie napięta struktura mięśnia Mostkowo- sutkowo-obojczykowego. Wskazane jest by rozciągać ten mięsień i ogrzewać go. A przede wszystkim proszę do ustąpienia dolegliwości unikać gwałtownych ruchów głowy i szyi i dbać o fizjologiczna pozycje zarówno w nocy jak i w ciągu dnia.
Pozdrawiam
Należu udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby dokładnie ustalił przyczynę i zaproponował optymalne postępowanie. Pozdrawiam!
Napięty m mostkowo -witkowo-obojczykowy daje takie objawy bólowe mówimy często o kreczu karku zgadzam się z wypowiedzią Pani mgr Wiktorii poza jej rada proponuje ocieplać m szyi może to być taki kołnierz x waty i bandaże a może to być ciepły szalik.Proponuje też cw relaksacji poixometrycznej np leżenie na plecach prawa dłoń pod głową i proszę zrobić ruch głowy w lewo jednocześnie oporujac ten ruch dlonia czyli napiac ten bolacy miesien i po3 sek rozluznic prosze ta relaksacje poizometryczna powtarzac
Witaj
To może być czynny konflikt dyskowo - oponowy lub dyskowo - korzeniowy. Dyskopatia ?
Potrzebujemy szczegółowego wywiadu i badania funkcjonalnego na chwile obecna a takie rzeczy wykona fizjoterapeuta.
Polecam szybka wizytę u specjalisty z zakresy fizjoterapii
Pozdrawiam
Mgr fizjoterapii
Artur Holodniuk