Wuram ,czym moze byc spowodowany bol przodu barku promieniujacy do klatki piersiowej , w przypadku g

18 odpowiedzi
Czym moze byc spowodowany bol przodu barku promieniujacy do klatki piersiowej , w przypadku gdy najwiekszy bol wystepuje w sytuacji gdy reka jest ulozona w pozycji zapinania stanika a bark jest wypychany do przodu , bol jest tym wiekszy im wieksze wypchanie lub napiecie barku , musze zaznaczyc ze nie odczuwam bolu nawet przy duzuch ciezarach w wyciskaniu na klatke oraz wyciskaniu na barki
Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności wskazuję to na przeciążenie struktur mięśniowo-powięziowych odpowiadających za rotację wewnętrzną ramienia m.in. m. podłopatkowego.
Jednakże tylko szczegółowa konsultacja pozwala na określenie przyczyny problemu.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan

Jeśli nie jest to ból związany z jakimś urazem to najprawdopodobniej doszło do zmian przeciążeniowych w strukturach tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna, torebka stawowa) Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby skonsultować się z fizjoterapeutom pracującym metodami terapii manualnej tkanek miękkich który przeprowadzi badanie i zastosuje u Pani terapię
Wszystko wskazuje na nadwyrężenie mięśni odpowiadających za rotację stawu barkowego. Jednak jest to tylko przypuszczenie. W zależności od tego czy ruch będzie bolał przy wyłączeniu pracy mięśni może wskazywać na podrażnienie struktur twardych. Co już zmienia sposób leczenia.
Dokładna diagnostyka róznicująca u fizjoterapeuty pozwoli stwierdzić przyczynę i dopasować leczenie. Na odległość można tylko przypuszczać
Opis dolegliwości sugeruje podrażnienie struktur miękkich (mięśniowo-powięziowych), od strony przedniej stawu ramiennego. Badanie funkcjonalne może wykazać czy podrażniona jest struktura pasywna (np. torebka stawowa) czy aktywna (np. mięsień podłopatkowy).
Poleciłbym skonsultować się z fizjoterapeutą, który oceniłby stan struktur oraz wdrożył odpowiednią terapię. Niestety bez pełnego badania nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi
Zgadzam się z moimi kolegami fizjoterapeutami, że przyczyn tego stanu może być wiele. Każda struktura leżąca w obrębie barku może być odpowiedzialna za taki obraz. Powiem więcej- zależnie od kompensacji, jaka występuje podczas ruchu, mogą występować także inne przyczyny- np. problemy w obrębie kręgosłupa szyjnego, piersiowego czy żeber.. Częstą przyczyną tego typu dolegliwości jest też niestabilność dynamiczna stawu podczas wykonywania konkretnego rodzaju ruchu. A zazwyczaj nie ma jednej konkretnej przyczyny ale współistnieje kilka z powyższych zaburzeń jednocześnie. Izolowane uszkodzenia/ przeciążenia w obrębie kompleksu barkowego występują niezwykle rzadko. Podsumowując: badanie funkcjonalne w gabinecie jest konieczne do odpowiedzi na tak postawione pytanie. Pozdrawiam. Agnieszka Kozińska
Najprostsze skojarzenie to kompleks mięśniowy Górnego otworu klatki piersiowej. Mięsień piersiowy mniejszy oraz mięśnie pochyłe. Struktury te podczas opisanego ruchy mogą powodować konflikt neuro naczyniowy wywołujący ucisk nerwów i tętnic. Wzorzec ruchu stanowi tez test do wyżej opisanego konfliktu. Pomoc powinno rozluźnienie tych struktur.
Witam. Koniecznym byłoby ustalenie przyczyny problemu poprzez badanie fizjoterapeutyczne. Z tego co Pani opowiada problemem jest ustawienie pronacyjne łopatki i ograniczenie rotacji wewnętrznej ramienia. Z tych informacji, nie da się jednak wyraźnie wskazać struktury powodującej problem bez badania. Pozdrawiam
Jeden z rotatorów barku zapewne jest tu winien. Należałoby manualnie zróżnicowac, który konkretnie. W grę wchodzi też niekorzystne ustawienie łopatki, za mały zakres ruchu rotacji wewnętrznej. Pozdrawiam.
Najczęściej bol spowodowany jest zbyt dużym przesunięciem głowy kości ramiennej do przodu .Moze temu towarzyszyć zapalenie kaletki podbarkowej lub zrosty kaletki z mięśniem naramiennym plus zapalenie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego co można stwierdzić w Usg
Najprawdopodobniej jest to przeciążenie któregoś ze ścięgien st. ramiennego np. ścięgno mięśnia podłopatkowego (sam mięsień podłopatkowy mało prawdopodobne) lub ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego które najczęściej ulega przeciążeniom lub uszkodzeniom. Nie jest zawarte tu dużo informacji, proszę udać się do zaufanego fizjoterapeuty na dokładniejsze badanie. Nie powinno być problemu ze zdiagnozowaniem tego problemu.
Proponuje badania w kierunku zespołu pierścienia rotatorów usg
rezonans magnetyczny.Stożek rotatorów to grupa mięśni i ścięgien które rotują staw ramienny m.nadgrzebieniowy, m podgrzebieniowy ,m podłopatkowy oraz m obły mniejszy. Schorzenie ścięgien okreslamy jako tendinopatie które mogą byc pourazowe np przy dżwignięciu z nagłą rotacją ramienia lub powtarzającym się przeciążeniem przy uprawianiu sportu wyczynowego. Leczenie zachowawcze i operacyjne.w przypadku ustalenia przyczyny bólu prosze o kontakt odpowiem jak leczyć zachowawczo.pozdrawiam
Z tego co piszesz to trenujesz, przeciążenie narządu ruchu, ponadto nie wiadomo jak z techniką ćwiczeń. Każdy trenujący powinien stale współpracować z fizjoterapeuta. Osobiście nie przez internet.
Proponuję sprawdzenie wszystkich ruchów w stawie barkowym plus kręgosłup który również może dawać w/w dolegliwości. Problem m i że tkwić w strukturach miesniowo-powieziowych.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna + zabieg - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Istotna jest konsultacja fizjoterapetyczna i szczegolowe badanie. Objawy moga wskazywac na przeciazenie kompleksu: miesniowo-powieziowego. Prosze skonsultowac sie ze specjalista.
Pozdrawiam!
Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia któregoś z rotatorów stabilizujących staw barkowy. Możliwa również asymetria w sile mięśni obręczy barkowej (zbyt mocny mięsień piersiowy). Proponuję skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą. Tymczasowo można spróbować ćwiczeń: youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Oprócz wspomnianego wyżej stożka rotatorów taki ból można różnicować z przeciążeniem m. dwugłowego. Jeżeli promieniowanie bólu do klatki piersiowej jest bardzo wyraźne, to należałoby Panią przebadać również pod kątem przeciążenia/uszkodzenia mięśni piersiowych. Porządnie wykonane badanie w ramach terapii manualnej powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam.
Dzień Dobry, na pierwszy rzut wskazuję to na przeciążenie struktur mięśniowych odpowiadających za rotację wewnętrzną ramienia m.in. m. podłopatkowego. Jednakże to tylko gdybania i uważam ,że należałoby skonsultować się z fizjoterapeutą.
Dzień dobry,

problem może dotyczyć kompleksu barkowego, stożka rotatorów, może nawet przyczepu ścięgna do kości mięśnia nadgrzebieniowego- choć możliwości jest wiele, co najmniej tyle ile jest mięśni rotujących bark lub staw barkowo - obojczykowy?. Należałoby wykonać badanie różnicowe. jednakże przed wizytą na konsultacja fizjoterapeutyczna proponuję wykonać dynamicznie badanie USG i konsultację wysokospecjalistyczną lekarza medycyny sportowej.

Z poważaniem

mgr Wojciech Szulborski
PWZ 43025
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.