wspomaganie leczenia nowotworu metodami niekonwencjonalnymi

3 odpowiedzi
Przy diagnozie "nowotwór jelita grubego a dokładnie rak zgięcia esico-odbytbytniczego jelita" z ewentualnymi przerzutami na wątrobę (stwierdzono plamy wątrobowe) czy wskazane jest stosowanie przed ewentualną operacją czy też w trakcie chemioterapii stosowanie zabiegów wzmacniających ogólnie organizm takich jak: wlew z wit C, zabieg HR, zabieg TFX oraz wlew z kurkuminy?
Będziemy niezmiernie wdzięczni za profesjonalną i w miarę szybką odpowiedź
Szanowny Panie/Szanowna Pani,
moim skromnym zdaniem powyższe zabiegi niekonwencjonalne będą miały tylko jeden skutek: pomniejszenie zasobów finansowych u poważnie chorej osoby.
Po szersze omówienie zapraszam na konsultację. Zajmuję się leczeniem nowotworów jelita grubego.
Z wyrazami szacunku
Dr n. med. Monika Bieniasz

dzień dobry
wedle obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych Rady Lakarskiej i Polskiej Unii Onkologii, zabiegi o które Państwo pytacie, nie mają rejestracji medycznej i pacjenci wykonują je na własną odpowiedzialność;
moim zdaniem , nie powinny być łączone z chemioterapią - z powodu możliwości nadmiernego obciążenia nerek i wątroby (jednym z opisywanych powikłań wlewów Vit C w dawce powyżej 5 000mg jest niewydolność nerek);
wskazane doustne stosowanie probiotyków i antyoksydantów np. Koezym Q10, Vit C 3000 mg dz., Selen , kurkumina;
pozdrawiam
Szanowni Państwo,
najpierw należy jednoznacznie określić charakter zmian w wątrobie, ponieważ od tego może zależeć wybór schematu leczenia. Zazwyczaj lekarz zaleca wykonanie badania TK wątroby, w przypadku dalszych wątpliwości można posłużyć się badaniem MR wątroby, a w wybranych przypadkach również badaniem PET. Niestety, niekonwencjonalne postępowanie może wiązać się z narażeniem chorego na niepotrzebne ryzyko powikłań. Nie chcę się rozwodzić nad każdą z opisanych przez Państwa metod, ale proszę nie wierzyć w ich skuteczność.