Wkładkę levosart założyłam 16lutego nie było żadnych krwawien, założona została po wyleczeniu torbie

1 odpowiedzi
Wkładkę levosart założyłam 16lutego nie było żadnych krwawien, założona została po wyleczeniu torbiela czynnościowego, przed miesiączka, miesiączkę dostałam w terminie była krótka i skąpa, po paru dniach po skończeniu miesiączki zaczelam plamić, z czasem krwawić bylam na wizycie u lekarza wsxystko dobrze wkładka się nie przesunęła ale te krwawienia tyle dni mnie męczą i martwią prosilam lekarza o jakieś leki chvial mi przepisać duphaston nie zgodziłam się, kiedyś brałam ten lek źle się czułam to przepisał mi luteine kupilam lek ,ale nie wzięłam chcę dac jeszcze trochę czasu ale nie wiem jak długo mogę tak krwawić nie wierzę że mogę krwawic 3miesiace i nie odbije mi się to na zdrowiu, boję się że będę musiała usunąć Wkładkę, dlaczego lekarz nie przepisał mi czegoś co zatamuje krwawienie tylko te hormony
Dzień dobry,

Założenie wkładki wewnątrzmacicznej, takiej jak Levosert, może wiązać się z okresem adaptacji organizmu do obecności wkładki i uwalnianego przez nią hormonu. U niektórych kobiet w tym czasie mogą wystąpić nieregularne krwawienia lub plamienia. Zazwyczaj takie objawy ustępują po kilku pierwszych miesiącach stosowania wkładki, ale reakcja każdej kobiety jest indywidualna.

Rozumiem Panią obawy związane z trwającymi krwawieniami. Chociaż długotrwałe krwawienia mogą być męczące i niepokojące, w większości przypadków nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Ważne jest jednak, aby monitorować swój stan, szczególnie jeśli krwawienia są obfite lub utrzymują się przez dłuższy czas, ponieważ może to prowadzić do niedoboru żelaza i anemii.

Luteina (progesteron) jest czasem przepisywana w celu stabilizacji endometrium i może pomóc w zmniejszeniu krwawienia, jednak decyzja o jej przyjęciu powinna być dobrze przemyślana, szczególnie jeśli wcześniejsze doświadczenia z hormonami nie były pozytywne. Jeśli ma Pani wątpliwości co do zaleconej terapii, ważne jest, aby ponownie omówić to z lekarzem, wyrażając swoje obawy i doświadczenia. Możliwe, że w takiej sytuacji warto rozważyć inny plan działania.

Jeśli krwawienia nadal będą stanowić problem i negatywnie wpływać na Pani samopoczucie, lekarz może rozważyć inne opcje leczenia lub możliwość usunięcia wkładki. Decyzja o usunięciu wkładki jest zawsze indywidualna i powinna być podjęta po dokładnej ocenie stanu zdrowia, efektów ubocznych oraz po konsultacji z lekarzem.

Jeśli krwawienia będą się utrzymywać lub nasilać, lub jeśli pojawią się dodatkowe objawy, takie jak zmęczenie, bladość, czy osłabienie (które mogą wskazywać na anemię), zalecam skontaktowanie się z lekarzem.

Pamiętać proszę, że opieka nad sobą i regularne konsultacje są kluczowe dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeśli mogę pomóc w jeszcze czymś, proszę dawać znać.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.