Witam Zwracam się z prośbą o pomoc do Państwa. W 2018 roku prawa górna szóstka była objęta próchnic

1 odpowiedzi
Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc do Państwa. W 2018 roku prawa górna szóstka była objęta próchnicą pod plombą. Została wyczyszczona i nałożona nowa plomba (ciemna). W zębie obok (piątce) znajduje się również ciemna plomba. Po roku zaś miałam uczucie rozpierania szóstki. Zgłosiłam to mojej pani stomatolog, ale powiedziała, że wszystko jest ok. Po dwóch latach problem narósł, bo pojawiły się bóle szóstki, pulsowanie (na parę sekund), zależnie od dnia, nie zawsze. Poszłam znowu z tym samym problemem, ale powiedziano mi, że nie ma co mnie boleć, bo jest zdrowa. Rozwiercono mi ją ponownie i nie znaleziono żadnych ubytków. W następnym roku pojawiła się między piątką a szóstką czarna plamka. Poszłam do stomatologa (innego) z zapytaniem, czy z zębem wszystko ok. Powiedział, że tak, że niemożliwe, żeby coś mnie bolało, bo wygląda dobrze, a czarna plamka na dziąśle to pewnie tatuaż po ciemnej plombie. Mija 4 rok. Ból jest nie do zniesienia, mam bóle głowy, wyraźnie czuję, że boli mnie ta szóstka, rozrosła się również ciemna plamka między szczeliną obok szóstki. Co mam robić, gdzie szukać pomocy? Co to może być?
Prawdopodobnie na dzień dzisiejszy pomogłoby jedynie leczenie kanałowe. Po takim leczeniu zaleciłbym wykonanie na ten ząb korony... no i ciemna plomba w piątce. To już może być czas na wymianę jej na materiał bardziej współczesny.