Witam, zrobiłem badanie MRI kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji FSE, obrazach T1, T2- zależnych

4 odpowiedzi
Witam, zrobiłem badanie MRI kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji FSE, obrazach T1, T2- zależnych w projekcjach axialnych i sagitalnych, wykazuje; Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej kręgosłupa, wysokość tronów kręgowych szyjnych zachowana. Sygnał z istoty gąbczastej trzonów kręgowych izointensywny, bez cech przebudowy kostnej. Prawidłowy sygnał z krążków międzykręgowych-brak cech dehydratacji z zachowaniem ich wysokości. Masywna wąskopodstawna, podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego krążka C6/C7 do światła zachyłka bocznego prawego kanału na głębokość około 6mm ze stenozą jego światła, jak też zwężeniem światła otworu międzykręgowego dla ujścia korzenia C6 dex. Brak wypuklin dyskowych i cech kompresji worka oponowego na pozostałych poziomach szyjnych. Przednia przestrzeń epiduralna kręgosłupa nie zwężona. Rdzeń kręgowy objęty badaniem MR bez ognisk myelopatycznych.
Czy koniecznie muszę poddać się operacji?, czy rehabilitacja zregeneruje objawy neurologiczne m.in ból, drętwienie, niedowład lub paraliż mięśni.
Dzień dobry,
wszystko tak naprawdę zależy od stanu funkcjonalnego pacjenta. Jakie objawy ma pacjent. Proponowałbym zwyczajnie udać się na konsultację do fizjoterapeuty, który mógłby wypowiedzieć się na powyższy temat. Myślę, że bez badania pacjenta trudno jest na podstawie samego opisu badania MRI wyciągać jakieś wnioski.
Pozdrawiam

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Podczas wizyty ustali co jest dla Pana najodpowiedniejsze. Pozdrawiam!
Zgadzam się z poprzednikami. Ciężko jest podejmować tak ważną decyzję bez zbadania pacjenta "na żywo". Z pewnością można choć częściowo złagodzić te objawy. Pytanie tylko jak długo już to trwa? Bo jeżeli to jest świeże to nie pchałbym się na stół operacyjny jeszcze, ale jeżeli jest to już od dłuższego czasu to prawdopodobieństwo operacji wzrasta zdecydowanie. takie moje zdanie. Dużo zdrowia życzę!
Dzień dobry, zgadzam się z poprzednikami, szczególnie w zakresie wzrastania prawdopodobieństwa operacji w zależności od czasu występowania przepukliny. Proces fizjoterapii może przynieść pozytywne rezultaty, jednak należy zdecydować się na współpracę z jednym fizjoterapeutą i wdrożyć plan terapeutyczny dostosowany do Pani potrzeb.