Witam, zrobiłem badanie MRI kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji FSE, obrazach T1, T2- zależnych

4 odpowiedzi
Witam, zrobiłem badanie MRI kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji FSE, obrazach T1, T2- zależnych w projekcjach axialnych i sagitalnych, wykazuje; Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej kręgosłupa, wysokość tronów kręgowych szyjnych zachowana. Sygnał z istoty gąbczastej trzonów kręgowych izointensywny, bez cech przebudowy kostnej. Prawidłowy sygnał z krążków międzykręgowych-brak cech dehydratacji z zachowaniem ich wysokości. Masywna wąskopodstawna, podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego krążka C6/C7 do światła zachyłka bocznego prawego kanału na głębokość około 6mm ze stenozą jego światła, jak też zwężeniem światła otworu międzykręgowego dla ujścia korzenia C6 dex. Brak wypuklin dyskowych i cech kompresji worka oponowego na pozostałych poziomach szyjnych. Przednia przestrzeń epiduralna kręgosłupa nie zwężona. Rdzeń kręgowy objęty badaniem MR bez ognisk myelopatycznych.
Czy koniecznie muszę poddać się operacji?, czy rehabilitacja zregeneruje objawy neurologiczne m.in ból, drętwienie, niedowład lub paraliż mięśni.
Dzień dobry,
wszystko tak naprawdę zależy od stanu funkcjonalnego pacjenta. Jakie objawy ma pacjent. Proponowałbym zwyczajnie udać się na konsultację do fizjoterapeuty, który mógłby wypowiedzieć się na powyższy temat. Myślę, że bez badania pacjenta trudno jest na podstawie samego opisu badania MRI wyciągać jakieś wnioski.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Podczas wizyty ustali co jest dla Pana najodpowiedniejsze. Pozdrawiam!
Zgadzam się z poprzednikami. Ciężko jest podejmować tak ważną decyzję bez zbadania pacjenta "na żywo". Z pewnością można choć częściowo złagodzić te objawy. Pytanie tylko jak długo już to trwa? Bo jeżeli to jest świeże to nie pchałbym się na stół operacyjny jeszcze, ale jeżeli jest to już od dłuższego czasu to prawdopodobieństwo operacji wzrasta zdecydowanie. takie moje zdanie. Dużo zdrowia życzę!
Dzień dobry, zgadzam się z poprzednikami, szczególnie w zakresie wzrastania prawdopodobieństwa operacji w zależności od czasu występowania przepukliny. Proces fizjoterapii może przynieść pozytywne rezultaty, jednak należy zdecydować się na współpracę z jednym fizjoterapeutą i wdrożyć plan terapeutyczny dostosowany do Pani potrzeb.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.