Witam! Zatem mój syn (miesiąc) od jakiegoś tygodnia ma problemy ze zrobieniem kupki, bardzo się przy

1 odpowiedzi
Zatem mój syn (miesiąc) od jakiegoś tygodnia ma problemy ze zrobieniem kupki, bardzo się przy tym pręży, denerwuje a nawet pojawia się płacz, jesteśmy na mm, jest przepajany pare razy na dobę, podaje witaminę D i probiotyk. oprócz tego mamy tez problemy brzuszkowe, czasami łapie wieczorem a czasami (tak jak dziś) z rana, masuje brzuszek, nosze w wygodnej pozycji tj brzuszkiem do dołu, robie rowerek, staram się dociskać kolanka do brzuszka (tu czasami pomaga to synowi i widzę, ze jest mu lepiej), normalnie odbija po jedzeniu, gazy również są. podczas jedzenia jest strasznie niespokojny, złapie 2-3 łyki i wypluwa smoczek, był już zmieniany bo przy poprzednim się za bardzo krztusił, bo za szybko leciało, po zmianie było wszystko okej i od jakiegoś tygodnia mamy właśnie takie problemy. zauważyłam tez, ze syn trzyma główkę raczej na jedną stronę chociaż staram się mu ją przekręcać na drugą to chwile poleży a za chwile przekręca ją sam. nie wiem już sama co mogłabym zrobić a położna zaleciła nam wizyte u osteopaty
Witam, myślę że wizyta u osteopaty przy opisywanych dolegliwościach to najlepszy pomysł na pozbycie się problemów. Problemy brzuszkowe i problemy ze zrobieniem kupki oraz asymetria napięciowa często mają jeden wspólny mianownik. Bardzo często jest to rejon główki i kości krzyżowej poporodowo. Jednak trzeba to sprawdzić fizycznie i popracować z rejonami najbardziej napiętymi. Zaburzenie wypróżniania to często dyschezja niemowlęca, czyli zaburzenie koordynacji mięśni tloczni brzusznej, przepony i mięśni dna miednicy. Niektórzy uważają to za fizjologię do pewnego momentu, ja osobiście uważam, dziecko nie powinno się w ogóle męczyć przy kupkach i ładnie idzie to wypracować. Jednym słowem - warto udać się do osteopaty pracującego z dziećmi .