Witam Za każdym razem jak ktoś ma mi coś do zarzucenia, unosi na mnie głos lub mnie bardzo mocno zd

3 odpowiedzi
Za każdym razem jak ktoś ma mi coś do zarzucenia, unosi na mnie głos lub mnie bardzo mocno zdenerwuje to odruchowo zaczynam płakać. Przez większość czasu nie przeszkadzało mi to jednak zaczynam widzieć, że nie jest to normalne
Jak mogę to uspokoić?
Droga Pani, żeby skutecznie poradzić sobie z tą sytuacją, myślę że trzeba najpierw dotrzeć do źródła problemu i przepracować go porządnie. Być może jest również tak, że jest Pani bardzo wrażliwą osobą i reaguje Pani adekwatnie do emocji jakie w Pani krzyk wywołuje. Tego jednak dowie się Pani tylko w gabinecie u fachowca psychoterapeuty , który Pani pomoże rozgryźć tę kwestię. :)

Dzień dobry, rozumiem, że taka (wyolbrzymiona, nieadekwatna, czy nieadaptacyjna) reakcja wywołuje u Pani/Pana dyskomfort. Już dostrzegając problem i chcąc nad nim pracować, bardzo Pan/Pani sobie pomaga. Możliwe, że reakcja ta powodowana jest emocjami, na które nie zwracał Pan/Pani wcześniej uwagi, a które kumulowały się każdego dnia. Serdecznie zapraszam do pracy hipnoterapeutycznej, która jest bardzo efektywna przy tego rodzaju problemach. Dobrze poprowadzona sesja hipnoterapii pozwoli odkryć zarówno emocję jak i jej prawdziwe źródło oraz pomoże w przepracowaniu problemu, a więc wyeliminowaniu niepożądanych reakcji (nieadekwatnych do kontekstu). Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Jeśli to Panu/Pani przeszkadza zachęcam do wizyty konsultacyjnej u psychologa psychoterapeuty, gdyż być może pomocna okazałaby się terapia. Warto przyjrzeć się źródłom takich reakcji oraz okolicznościom w jakich mają miejsce. Niestety nie mam jakiejś wskazówki dla Pana/Pani, gdyż posiadam za mało informacji a problem jest do pracy. Problemy te mogą mieć charakter osobowościowy i wtedy tym bardziej warto skorzystać z pomocy terapeuty, który pomógłby Panu/Pani radzić sobie z nadmierną emocjonalnością. Sądzę, że warto przyjrzeć się emocjom i myślom jakie Panu/Pani towarzyszą w takich sytuacjach. Podejrzewam, że zmiana myślenia pomogłaby zahamować takie reakcje. Mam nadzieję, że uda się Panu/Pani przezwyciężyć trudność. Pozdrawiam serdecznie