Witam wczoraj zaczęła mnie boleć górna lewa dwójka ból był pulsujący uciskający promieniujący pod ok

2 odpowiedzi
Wczoraj zaczęła mnie boleć górna lewa dwójka ból był pulsujący uciskający promieniujący pod oko. Dziś udałam się do stomatologa po zrobieniu zdjęcia RTG okazało się że ząb obumarł pod plomba. Lekarz otworzył zęba oczyścił i założył do środka antybiotyk dodatkowo przypisał clindamycin 600. Ból był znośny pomagała aspiryna. O 20 wzięłam antybiotyk po 21 ból zęba znacznie się zwiększył. Czy to normalna reakcja na ten lek czy iść jutro rano do lekarza?
Dobrze by było wrócić do stomatologa na kontrole.Zapraszam

Czasem tak się zdarza, że po otwarciu martwego zęba dochodzi do manifestacji objawów bólowych, koniecznie trzeba udać się na wizytę i oczyścić konał korzeniowy, zdezynfekować, tylko w ten sposób wyeliminowane zostaną bakterie powodujące dolegliwości
pozdrawiam