Witam. W tej chwili jestem 30 letnim mężczyzną i od 10 lat zacząłem obserwować u siebie coraz większ

2 odpowiedzi
Witam. W tej chwili jestem 30 letnim mężczyzną i od 10 lat zacząłem obserwować u siebie coraz większe krzywienie i przekrzywianie się prącia w prawą stronę, jestem po wizycie u Urologa który stwierdził że to choroba Peyroniego i jedyne rozwiązanie to zabieg który może być wykonany za 10 albo 20 lat w zależności jak postępować będzie skrzywienie i o ile nie powoduje już dyskomfortu to wykonany natychmiast. Moje pytanie brzmi czy nie ma na to nic innego prócz zabiegu?, typu maść, tabletka, zastrzyk? Oraz czy taki zabieg lub inna metoda są refundowane przez NFZ czy tylko prywatnie? Dodam że skrzywienie ma około 20-30 stopni a w przeszłości miałem wykonywany zabieg stulejki.
Tradycyjnie czekało się z zabiegiem operacyjnym do stabilizacji blaszki Peyroniego. Obecnie dostępne jest leczenie falą uderzeniową, które w ostrej fazie, czyli w trakcie „wyginania się” prącia z towarzyszącym bólem jest szczególnie efektywne. Wg badań nawet 70% pacjentów uzyskuje ustąpienie objawów (szczególnie bólowych ale także zatrzymanie progresji zgięcia). W terapii skojarzonej z wyciągiem prącia, można także uzyskać poprawę skrzywienia. Po ustabilizowaniu się choroby to leczenie nie jest już tak efektywne i w wybranych przypadkach pozostaje zabieg chirurgiczny.
Sugeruję wizytę: Konsultacja urologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zabieg można wykonać dopiero jak skrzywienie przestanie się zmieniać. U części pacjentów pomaga nieoperacyjna terapia trakcyjna (urządzenie trakcyjne). Są tez metody iniekcyjne ale ich skuteczność jest niska.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.