Witam, w ostatnim czasie coraz częściej miewam problemy z zawrotami głowy, szczególnie wieczorami

2 odpowiedzi
Witam, w ostatnim czasie coraz częściej
miewam problemy z zawrotami głowy, szczególnie wieczorami przed snem, oprócz tego dochodzą problemy z oddychaniem (oddech wydaje się być płytki) , podczas próby głębszego oddechu czuje ucisk w klatce piersiowej, często mam podwyższone ciśnienie, choć nic stworzonego przez lekarza nie mam, tak samo problemy z kolataniem serca szczególnie podczas wysiłku. Często miewam sporo stresu w pracy, czy te objawy mogą być tylko spowodowane na tle nerwowym? Bardzo proszę o odpowiedź.
Istnieje możliwość, że są to objawy spowodowane stresem, jednak aby to sprawdzić zachęcam do udania się najpierw do lekarza rodzinnego, aby przeprowadzić podstawowe badania. Jeśli okaże się, że organizm działa bez zarzutu, należy skierować się na konsultacje psychologiczną. Pozdrawiam Joanna Kaminiak

Witam
Przedstawiony przez Panią obraz dolegliwości może sugerować, ich rozwój na podłożu nerwowym, lecz żeby to stwierdzić należałoby wykluczyć inne somatyczne przyczyny (tj. neurologiczne, pulmonologiczne, kardiologiczne).

Proszę zwrócić się do lekarza POZ z prośbą o skierowanie na badania. Po wykluczeniu schorzeń somatycznych droga prowadziłaby do psychiatry i skorzystania z pomocy psychoterapeuty w celu zidentyfikowaniu źródeł w/w objawów oraz podjęcia pracy nad ich dynamiką.
Wcześniej może Pani skonsultować się także z psychologiem, aby pozwolił Panią wprowadzić do technik relaksacji i samouspokojenia się.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska