Witam, w lutym tego roku miałam w organizmie ekstazy... wiem ze minęło sporo czasu. Ale czy mogę mie

4 odpowiedzi
W lutym tego roku miałam w organizmie ekstazy... wiem ze minęło sporo czasu. Ale czy mogę mieć jakieś powikłania po tym ? Były to duże dawki na drugi dzień miałam drgawki itp... w szpitalu wypisali elektrolity jedynie i odesłali do domu. Od tamtej pory jestem nerwowa bardzo...
Ekstazy jest narkotykiem łączącym właściwości amfetaminy i meskaliny, czyli pobudzającym i halucynogennym, jednak jest wiele domieszek i nie wiadomo dokładnie co Pani przyjęła. Nic Pani również nie pisze jak się czuła tuż po zażyciu, co robiła, czy miała jakieś "dziwne" doznania lub doświadczenia, która mogą aktualnie dawać objawy nerwowości czy niepokoju. Jeśli dobrze rozumiem, było to jednorazowe przyjęcie, doznania do zażyciu mogą się utrzymać do 48h, do tej pory nie powinno być żadnych objawów obecności narkotyku. Mogę się domyślać, problemem są raczej te przeżycia i doświadczenia, które Pani pamięta z tamtego dnia. Pozdrawiam i oczywiście zachęcam, aby więcej nie próbować takich eksperymentów, bo bywa niebezpiecznie.

Witam, z mocno uszczuplonego opisu trudno wywnioskować skąd u pani nerwowość. Powikłania po zażyciu narkotyków utrzymują się czasem (zwlaszcza nie leczone) do pół roku (lub dłużej) mam na myśli np psychozy wynikające z przedawkowan, długotrwałego zażywania. Czy w pani przypadku mamy doczynienia z efektem jednorazowego zażycia ekstazy - nikt nie jest w stanie stwierdzić tego tylko po opisie. Natomiast w trakcie konsultacji psychoterapeutycznej można pochylić się nad różnymi czynnikami które mogą wpływać na zmianę pani samopoczucia i wzrost nerwowości. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, z opisu ciężko stwierdzić czy zażycie ecstasy wyzwolilo większą nerwowość, czy być może była ona wcześniej tylko w tym momencie życia bardziej się nasiliła.Trzeba pamiętać, że każda substancja psychoaktywna może nieść za sobą różne negatywne skutki w zależności od organizmu. Najlepiej skonsultować to z psychoterapeutą lub ewentualnie z terapeutą uzależnień jeżeli ta przygoda z narkotykiem nie była pierwszą. Pozdrawiam
Dzień dobry. Odczuwanie trudnych emocji, typu niepokój, lęk w związku z przyjęciem ekstazy może np. wiązać się z przemyśleniem przez Panią tej, jak rozumiem, jednorazowej decyzji i obawami o Pani zdrowie. Warto byłoby skonsultować się z psychologiem - psychoterapeutą i ustalić czy potrzebna jest Pani jakaś forma pomocy psychologicznej. Lęk, niepokój, nerwowość, napięcie jest dla wielu Pacjentów motywacją do przyjścia do gabinetu specjalisty.