Witam w ciągu ostatniego miesiąca mam problem z bolem plecow, konkretnie w okolicach odcinka lędźwio

2 odpowiedzi
Witam w ciągu ostatniego miesiąca mam problem z bolem plecow, konkretnie w okolicach odcinka lędźwiowego. Bol jest kujący i nagły, występuje bez reguły tzn moge wykonać ten sam ruch 2 razy i raz bol sie pojawi a raz nie. Nasila sie po wysiłku fizycznym (bieganiu itp). Mam 17 lat w ciągu ostatniego roku miałem dość duży przyrost wzrosru (8/10 cm) mam lekką nadwage (26,5 bmi) Po wychowaniu fizycznym w szkole bol jest na tyle mocny ze utrudnia chodzenie, siedzenie w ławce czy schylanie sie. Pierwszy raz pojawił się własnie po w-f ie.
Wydaje mi się że to bardziej miesien ale nie mam pewnosci. Dodam jeszcze ze przed tym jak bol wystapil zaczolem regularnie i w duzych ilosciach wykonywac pompki, po tym jak zaczely mnie bolec plecy odpuscilem sobie z nimi. W przerwie świątecznej bol calkowicie ustal i dal mi o sobie nawet zapomniec, jednak po powrocie do szkoly i pierwszym wf powrocil z podwojną siłą i sprawił że musiałem wzoąsc srodki przeciwbolowe aby normalnie siedziec. Na poczatku myslalem ze to jakies zakwasy, albo nadciagniecie jednak mam coraz wieksze watpliwosci. Z gory dziekuje za wszytskie odpowiedzi.
Dzień dobry,
Przyczyn może być kilka-kilkanaście. Wizyta u fizjoterapeuty pomoże ustalić źródło dolegliwości a indywidualnie dobrane leczenie pomoże wrócić do pełnej aktywności. Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Proszę udać się do fizjoterapeuty, zabiegi manualne i zalecenia do domu powinny zmniejszyć dolegliwości, a nawet je usunąć. Pozdrawiam!