Witam. Ubiegłego roku w maju zachorowałem na zaburzenia paranoidalne F23.0 bez schizofremii. Na chwi

1 odpowiedzi
Witam. Ubiegłego roku w maju zachorowałem na zaburzenia paranoidalne F23.0 bez schizofremii. Na chwilę obecną przyjmuje dawkę 7,5mg olanzapina i czuje się okej, nie mam urojeń czy też głosów wszystko jak przed choroba. Odczuwam spłycenie emocjonalne oraz lekkie otępienie po lekach.Mam też kilka pytań ile wynosi kuracja terapią lekami neuroleptyki ? Czy choroba jest uleczalna ? Mam szansę wyjść z tej choroby i poczuć sie jak przed
Dzień dobry Standardy leczenia przewidują leczenie neuroleptykami po pierwszym epizodzie schizofrenii przez dwa lata. Ze względu na fakt iż nie miała Pani postawionego rozpoznania schizofrenii to długość leczenia nie musi wynosić dwa lata ale decyzja odstawienia leków zawsze powinna być podejmowana przez prowadzącego psychiatrę. Pozdrawiam
Magdalena Skał-Mydłowska