Witam u mamy stwierdzono rąk żołądka cT3NoMo nacieka na ścianę żołądka 16 mm przerzutów brak chcą za

1 odpowiedzi
U mamy stwierdzono rąk żołądka cT3NoMo nacieka na ścianę żołądka 16 mm przerzutów brak chcą zacząć cykl 3 chemi potem operację i znów chemię, czy nie lepiej odrazu operować dopóki nie ma przerzutów niż czekać 3 miesiące i brać chemię która tak osłabi organizm przed operacją ? Jaka może zostać zaproponowana chemia?
Witam, zdecydowanie nie powinno się nic zmieniać. Leczenie, które zaproponowano pacjentce jest oparte na Trialu "Magic" i jest obowiązującym schematem na terenie Europy. Badanie to wykazało, że postępowanie: 3 kursy CHTH - resekcja żołądka z limfadenektomią D2 - 3 kursy CHTH w istotny sposób zwiększa odsetek przeżyć w tym rodzaju nowotworu. Według wytycznych ESMO preferowanym schematem CHTH jest obecnie FLOT, taki schemat jest najbardziej agresywny ale niesie też największą ilość działań niepożądanych. Dopuszczalne są też schematy ECX, EOX i podobne. Reasumując pacjentce zaproponowano optymalne leczenie stwarzające największe szanse na wyleczenie i przeżycie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.