Witam, Tydzień temu miałam robione kanałowe leczenie górnej czwórki, widzę że jest delikatne pęknię

1 odpowiedzi
Witam,
Tydzień temu miałam robione kanałowe leczenie górnej czwórki, widzę że jest delikatne pęknięcie zęba zygzakowate od dziąsła do połowy zęba. Nie jest to pęknięcie widoczne gołym okiem, trzeba się przypatrzyć dobrze. Niestety nie pamiętam czy to powstało w trakcie leczenia czy też pózniej w domu, po prostu przyglądajac w lustrze dostrzegłam to pęknięcie. Po leczeniu kanałowym podczas jedzenia odczuwałam ból gdy gwałtownie górną czwórkę dotknął dolny ząb, wiec jeśli nie u dentysty to podczas jedzenia mogło dojść do pęknięcia?
Co w takiej sytuacji może się stać? Czy może grozić usunięcie zęba? Bardzo proszę o poradę..
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Tkliwość zęba po leczeniu endodontycznym może się utrzymywać nawet do 2 tygodni po zabiegu.
Niewielkie pęknięcia w obrębie szkliwa (tzw. cracks) mogą być spowodowane urazami mechanicznymi, leczeniem ortodontycznym, spożywanie posiłków o dużej amplitudzie temperatur. Najczęściej są to niegroźne zmiany, bez znaczenia dla struktury zęba.
Polecam jednak odwiedzenie stomatologa w celu wykluczenia złamania korony zęba.