Witam. Sytuacja wygląda następująco: od pewnego czasu ( od czerwca 2018) pojawiły się u mnie omdleni

1 odpowiedzi
Sytuacja wygląda następująco: od pewnego czasu ( od czerwca 2018) pojawiły się u mnie omdlenia-sporadyczne. Około 3 lata temu stosowałam beta-blokery związane z wysokim ciśnieniem(140-145/90-95). Później zostały odstawione. W tym momencie moje ciśnienie wynosi w granicach 110-115/60-65 ( od miesiąca mierzę rano i wieczorem).W styczniu wykonałam badania krwi ( morfologia, OB, Lipidogram, próby wątrobowe, mocz, TSH, żelazo itp; pakiet nie podstawowy a rozszerzony),które wykazały wszystko w normie. Odwiedziłam kardiologa, który po badaniu (EKG+wywiad {płytka przypomina paznokcie zegarkowate}) wystawił skierowanie na echo serca z wykluczeniem diagnozy -Wada zastawki dwudzielnej. Od pewnego czasu stany omdlenia się nasiliły 1-2/miesiąc. Jedno z omdleń pojawia się zwykle podczas miesiączkowania( okolo 1-2 dzień cyklu), zwykle są bardzo bolesne. Czy jest się czym martwić? Czy powinnam się zgłosić do jakiegoś konkretnego lekarza a może wykonać jakieś dodatkowe badania?
Dzień dobry, należy wykonać zalecone USG serca. W diagnostyce różnicowej omdleń należy uwzględnić również konsultację Neurologiczną, badanie holterowskie-najlepiej 48-godzinne, 12-kanałowe, badanie USG tętnic dogłowowych i ewentulanie przy wskazaniach test pochyleniowy- tilt test. Pozdrawiam Piotr Salomon.