Witam serdecznie, ponad miesiąc temu miałam wypadek na nartach-skręcenie kolana. Wg usg łąkotka pr

1 odpowiedzi
Ponad miesiąc temu miałam wypadek na nartach-skręcenie kolana.
Wg usg łąkotka przyśrodkowa niejednorodna zniekształcona. Natomiast w opisie rezonansu:
Zwiększonej ilości płynu w stawie kolanowym nie wykazano. Ścięgno m. czworogł., więzadło rzepki o zachowanej ciągłości w przyczepach rzepkowych o niewielkich zmianach przeciążeniowych. Troczki rzepki o zachowanej ciągłości, przyśrodkowy obwodowo obrzękowy. Więzadło poboczne przyśrodkowe po uszkodzeniu częściowym odcinka bliższego, poza tym więzadła o zachowanej ciągłości. Łąkotki normosygnałowe. Zmiany obrzękowe kłykci kości udowej.
Kolana ponad miesiąc po zdarzeniu nadal nie mogę wyprostować ponieważ odczuwam duży ból, chodziłam na laser i krioterapię.
Testy dynamiczne wskazują również na uszkodzenie łąkotki, czy możliwe, że opis rezonansu jest błędny oraz jak się leczy wskazane w nim dysfunkcje?
Sprawa dość złożona. Obrzęk kości może dawać objawy pseudo łąkotkowe. MRI nie zawsze jest badanie pewnym- to tylko badanie pomocnicze! Może warto wykonać kontrolny rezonans, skoro nie ma poprawy??? Na 100% lepszy ponowny rezonans minim 1,5Teslowy, a najlepiej 3teslowy! Niż zabieg "diagnostyczny". Co do rehabilitacji: laser i krio nie pomogą. Terapeta manualny- dobry i ćwiczenia!!! Powodzenia