Witam serdecznie, Od kilku lat zmagam się z prawym kolanem, były liczne operacje, rekonstrukcje wi

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Od kilku lat zmagam się z prawym kolanem, były liczne operacje, rekonstrukcje więzadła oraz chrząstki, wycięcie łąkotki. 3 lata remisji choroby i kolano znów się odezwało, boli z przodu - typowy ból uszkodzonej chrząstki jednak nie chce znów poddawać się kolejnej operacji.. bardzo proszę o pomoc od czego mógłbym zacząć by sobie pomóc? Czy wykonać rezonans, udać się do fizjoterapeuty czy do ortopedy? W kolanie nic nie przeskakuje, po prostu boli ..
Ból po latach w uszkodzonym kolanie po wielu interwencjach może oznaczać początek zmian zwyrodnieniowych. Zacząłbym od zdjęcia rtg sylwetkowego , żeby ocenić oś kończyny - gdyż bez prawidłowej osi naprawa chrząstki czy więzadeł może kończyć się niepowodzeniem. Rezonans ok jak najbardziej. Kolejny zabieg - trudny temat bo naprawa chrząstki jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o sprzęt i umiejętności. Na pewno można rozważyć ale musi być pełna diagnostyka no i wskazania.