witam serdecznie, od kilku dni odczuwam zdrętwiały dół pleców, który ciągnie się aż po okolice kroc

3 odpowiedzi
witam serdecznie,
od kilku dni odczuwam zdrętwiały dół pleców, który ciągnie się aż po okolice krocza i tył nóg na całej długości aż do pięt, czym to może być spowodowane do jakiego lekarza się udać, ponieważ pierwszy raz mam taką sytuację. Nie wykonuje pracy typowo siedzącej raczej jestem cały czas w ruchu.
Nie palę i nie piję - gdzie szukać pomocy
Dzień dobry,
Jeżeli dolegliwości gwałtownie wystąpiły lub gwałtownie się pogarszają, dołączają objawy neurologiczne (zaburzenie czucia stóp), osłabienie nóg, zaburzenie czucia okolicy krocza, utrata kontroli nad zwieraczami- proszę pilnie skonsultować się z neurochirurgiem lub oddziałem SOR. W innym przypadku proszę udać się do fizjoterapeuty zajmującego się zespołami bólowymi kręgosłupa. Podczas wizyty określi, co dalej robić.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wykonać rezonans i konsultacja z neurochirurgiem/ortopedą. Można też spróbować pomocy u fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Dzień dobry.
Sugerowałbym na początku konsultację z neurologiem i wykonanie rezonansu magnetycznego. Po wykluczeniu ewentualnych poważnych patologii przez lekarza neurologa warto udać się z wynikami badań do fizjoterapeuty, który zaproponuje Panu dalsze postępowanie fizjoterapeutyczne w celu zniwelowania Pana dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie.