Witam serdecznie.Mam53 lata i od lipca 2018 zmagam się z bólami nóg.Czasami ból jest tak silny,że ni

1 odpowiedzi
Mam53 lata i od lipca 2018 zmagam się z bólami nóg.Czasami ból jest tak silny,że nie mogę normalnie funkcjonować.Bolą mnie łydki,pośladki,uda,kręgosłup dolny i środkowy,czasami ból jest też w łokciach,między łopatkami.Do tego drętwieją mi nogi i dłonie.Ból jest różnorodny raz wykręca mi łydki i palce u rąk,następnie bardzo piekący. Dodam też,że jak chodzę to bolą trochę mniej,ale jak siedzę to po prostu koszmar.Wszystkie te bóle towarzyszą mi codziennie,od lipca nie miałam ani jednego dnia bez bólu.Ciągle czuję się zmęczona,osłabiona.Nie mam już siły walczyć.Nikt mi nie umie pomóc.Wyniki moje są następujące:OB-2,CRP-1,TSH1,440,RF43,60 Hemoglobina15,1,Rtg kręgosłupa L/S wykazuje pogłębienie lordozy z przesunięciem linii obciążenia do przodu.Przerwanie cieśni łukówL-5.Lewostronna skolioza. Spina bifidaS-1.USG Doppler żył,wszystkie żyły wydolne,żyły głębokie uwidocznione podczas badania-bez cech zakrzepicy.Borelioza nic nie wykazuje. Ginekologicznie wszystko OK.Czy ktoś potrafi to zdiagnozować?
Witam,
Pani objawy wskazują na wyraźny problem mechaniczny w kręgosłupie. Prawdopodobnie schorzenia obejmują zarówno dolny jak i górny odcinek, stąd dolegliwości w kończynach dolnych i górnych. Fakt, że ruch (w postaci chodzenia) zmniejsza dolegliwości, stanowi pozytywny czynnik prognostyczny. Proszę poszukać na stronie Instytutu Mckenziego w Polsce terapeutę metody MDT w pobliżu Pani miejsca zamieszkania.
Życzę powrotu do sprawności.
Dominik Zakrzewski