Witam serdecznie,mam problem z partnerem,chodzi o to że on nosi swojej byłej obiadki,mówię mu o tym

2 odpowiedzi
Witam serdecznie,mam problem z partnerem,chodzi o to że on nosi swojej byłej obiadki,mówię mu o tym głośno że to mi się nie podoba,kłócimy się o to,i często jest tak że ja idę do siebie do domu,nie mamy wspólnego jeżyka mało z sobą rozmawiamy.Zadaje mu pytanie co mu to daje że tak robi,to mi odp że dumę i satysfakcję,a mnie to denerwuje.Czy to jest normalne,i czy ten związek ma siłę przetrwania,czy może dać sobie na spokój i odejść od nie go.
Rozumiem, że masz pewne obawy i frustracje związane z zachowaniem twojego partnera w kontekście noszenia rzeczy do swojej byłej partnerki. Każdy związek jest inny i to, co jest akceptowalne dla jednej osoby, może być problematyczne dla innej. To, czy sytuacja, którą opisałeś, jest "normalna" czy nie, zależy od waszych indywidualnych wartości, granic i oczekiwań w związku.

Jasne komunikowanie się w związku jest kluczowe. To dobrze, że wyrażasz swoje uczucia wobec tego zachowania i mówisz swojemu partnerowi, jak to wpływa na ciebie. Ważne jest, aby partnerzy potrafili zrozumieć, dlaczego dana sytuacja wywołuje pewne emocje i żeby wspólnie szukali rozwiązania.

Odpowiedź twojego partnera, że noszenie rzeczy swojej byłej partnerki daje mu dumę i satysfakcję, jest jego uczuciem, jednak ważne jest również zrozumienie, że to, co może być satysfakcjonujące dla niego, może być dla ciebie źródłem niepokoju czy frustracji. To, jakie kompromisy jesteście gotowi osiągnąć, jest decyzją, którą musicie podjąć razem.

Jeśli sytuacja ta prowadzi do częstych kłótni, małej ilości wspólnego czasu i komunikacji oraz do ogólnego pogorszenia stanu waszego związku, warto zastanowić się, czy warto kontynuować tę relację. Związki wymagają pracy, kompromisów i otwartej komunikacji. Jeśli wasze potrzeby, wartości i oczekiwania są zbyt rozbieżne, związek może napotykać na trudności.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, zastanów się, czy związek ten przynosi ci szczęście, wsparcie i zdrowy rozwój. Jeśli czujesz, że sytuacja się nie poprawia i masz wątpliwości co do przyszłości waszego związku, to może warto porozmawiać ze swoim partnerem o swoich uczuciach i obawach oraz zastanowić się, czy jesteście gotowi pracować razem nad poprawą sytuacji. W niektórych przypadkach, terapia par może być przydatna, aby pomóc w lepszym zrozumieniu i rozwiązaniu konfliktów.

Dzień dobry! Trudno odpowiedzieć na pytanie o ,,normalność", czy o ,,wartość". To zależy od Państwa ustaleń - zasad jakie będą panowały w relacji (zawsze będą one mogły być modyfikowane wraz z kolejnymi etapami relacji) i stopnia wzajemnej akceptacji potrzeb, pokrywania się wartości jakimi oboje się kierujecie i na jakich chcecie budować relacje. Usiądźcie do takiej rozmowy w momencie kiedy nikt nie jest wzburzony i nie reaguje ,,na gorąco". Pozdrawiam, Klaudia Majka