Witam serdecznie, kieruję do Państwa to zapytanie ponieważ odbyłam szereg wizyt u lekarzy, które w

1 odpowiedzi
Kieruję do Państwa to zapytanie ponieważ odbyłam szereg wizyt u lekarzy, które w dalszym ciągu nie przybliżyły mnie do postawienia żadnej diagnozy. Mianowicie, w styczniu przebyłam infekcję wirusową, która objawiała się bólami w różnych miejscach klatki piersiowej i nagłymi uczuciami słabości. Pomimo ustąpienia infekcji dolegliwości nie zniknęły. Wręcz przeciwnie. Żyły na obu dłoniach, a w późniejszym czasie także na rękach, nogach, twarzy oraz klatce piersiowej, zaczęły być znacznie bardziej widoczne i momentami również bolesne. Szczególnie widoczne są te na dłoniach oraz ta na klatce piersiowej, która prowadzi do prawej ręki. Oprócz tego męczą mnie bóle głowy (zarówno migreny jak i fizyczne bóle "na skórze"), zatykające się uszy (głównie lewe) i dziwne uczucie, jakbym wolniej przyswajała to, co się dookoła dzieje. Do tej pory gdy zdarzało mi się mieć ból głowy, brałam środek przeciwbólowy i ból mijał. Teraz jest jedynie zmniejszony. Dodatkowo zauważyłam zwiększono potliwość oraz bezbarwną flegmę przy odkasływaniu, to ostatnie występuje głównie rano.
Badania krwi nie wykazaly niczego poza podwyższonym poziomem trombocytów (499). Odstawiłam więc tabletki antykoncepcyjne, które brałam od wielu lat. Poziom ten zaczął delikatnie spadać.
W zeszłym roku, wykonywałam badania USG piersi, tarczycy oraz jamy brzusznej w także RTG klatki piersiowej. Wszystko w normie.Teraz USG serca i Doppler, oba w porządku. Również badnia zlecone przez reumatologa nie wykazały niczego: przeciwciała ok, czynnik reumatoidalny ok ANA 3 ok.
Proszę o poradę ponieważ naprawdę nie wiem gdzie szukać pomocy.
Witam Panią

Objawy są dość niespecyficzne, wiec w takich przypadkach zawsze warto wykluczyc czy nie przebyła Pani mononukleozy (przeciwciala w kierunku EBV), bo moze dawać tzw zespół przewlekłego zmęczenia, ponadto pomyślałabym też o badaniu HIV i VDRL, bo przy niejasnych objawach warto też o tym pomyśleć.
Pozdrawiam

Dr ARW