Witam serdecznie, jesteśmy z mężem rok po ślubie, a razem już ponad 8lat. Ostatnio mąż stwierdził,

3 odpowiedzi
Jesteśmy z mężem rok po ślubie, a razem już ponad 8lat. Ostatnio mąż stwierdził, że już mnie nie kocha, że chciałby ponownie poczuć to co kiedyś, ale teraz traktuje mnie jak przyjaciółkę. Równocześnie mówi, że już się we mnie nie zakocha na nowo, ale nie chce mnie stracić. Jednego dnia jest jakby wszystko w porządku i pozwalamy sobie na czułości, a następnego mąż mówi, że nie zmienił zdania i w kwestii jego uczuć nic się nie zmieniło. Według mnie to są tylko słowa, czynami pokazuje jakby było zupełnie przeciwnie, dodam, że to mąż zabiega o czułości i przytulanie.
Dzień Dobry Pani,

Mam mało danych...

Odniosę się do tego, że relacja partnerska, małżeńska jest relacją najbardziej wymagającą.

Nad rozwojem związku trzeba nieustannie pracować, dbać o relację, niczym o metaforyczną różę.
Naturalnym jest, że związek przechodzi przez różne fazy, często powiązane z kryzysem.

Z kilkuletnim stażem partnerskim, bywa, że wkrada się monotonia, rutyna, a to może być sygnał, że relacja w jakimś obszarze została zaniedbana.

Jednak..., relacje można odnowić i sprawić, by na nowo stała się satysfakcjonująca dla obojga Małżonków.
Jednak, do tego jest potrzeba umiejętnej komunikacji oraz otwartości, dzielenia się swoimi uczuciami, potrzebami,
pragnieniami.

Jak ja to widzę?
Widzę potrzebę otwartej, szczerej i nie oceniającej rozmowy z Mężem:
1. Czego Mężowi brakuje w relacji,
2. Za czym tęskni,
3. Za czym tęskni Pani,
4. Jakie są Pani potrzeby,
5. Co i Jak moglibyście wspólnie zrobić dla Siebie, by tę relację odnowić - czy byłaby na to gotowość,

Z przesłaniem dla Państwa radości i miłości!

Dzień dobry,
Trudno jednoznacznie ocenić Państwa sytuację na podstawie tak krótkiego opisu. Większość związków na pewnym etapie boryka się z tym, że uczucie gdzieś znika i trudno jest je na powrót wskrzesić. Czasem jest to trudne z powodu różnych trudnych sytuacji które miały miejsce między partnerami, i pamięć wydarzeń jest tak traumatyczna, że zagłusza uczucie. Czasem uczucie wygasa tak po prostu, jak się na co dzień o nie nie dba wystarczająco. Zawsze jednak można próbować dotrzeć do niego ponownie. Jeśli Państwo widzą, że jest to problem, z którym trudno sobie poradzić we dwójkę, proponuję skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie. Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Terapia małżeńska - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Panstwa sytuacja jest dość skomplikowana, mąż nie podejmuje ostatecznej decyzji a Pani nie wie ja czym stoi i tak naprawde oboje tkwicie w zawieszeniu. Prosze udać się na terapie małżeńską ktora pomoze Wam rozwiązać problem.
Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi