Witam serdecznie.Jestem po operacji odbarczaniu szczytowo-potylicznym choruje na Zespoł Arnolda Chia

14 odpowiedzi
Witam serdecznie.Jestem po operacji odbarczaniu szczytowo-potylicznym choruje na Zespoł Arnolda Chiari.Choroba ta zwiazana jest ze wszelkimi bólami praktecznie całoego ciała kręg.lędzwiowego i szyjnego i innych czesci ciała .Czy Pana specjalizacje sa w stanie mi pomóc?
Witam, wszystko zależy od aktualnych objawów i na tym należałoby skupić największą uwagę. Aby poznać je najlepiej proponuję rozważyć wizytę u fizjoterapeuty. Jest duża szansa, że większość dolegliwości jest możliwa do zwalczenia, niemniej jednak wszystko będzie zależało od wyników przeprowadzonego badania klinicznego i ewentualnie badań dodatkowych. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 69 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Myślę, że tak. Potrzebuję jednak dokumentacji medycznej i zaświadczenia od neurologa, że można pracować na kręgosłupie szyjnych. Zapraszam i pozdrawiam
Mysle że problemy bólowe wynikajace z zespołu to jedno a problemy mięśniowo-stawowe to drugie i z tymi drugimi warto sie wybrać na terapię manualna. Trzeba jednak rozważyć na podstawie badania czy powyzszy zespol nie bedzie przeciwwskazaniem do terapii zwlaszacza w obrebie odcinka szyjnego a jest duze prawdopodobienstwo moim zdaniem.
Tak jak najbardziej, możemy pomóc w obniżeniu bólu, zwiekszeniu ruchomości kręgosłupa oraz finalnie w poprawieniu ogólnej jakości życia. Pozdrawiam serdecznie
Witam. W szczególności byłaby konieczna odpowiednia diagnoza manualno-terapeutyczna, aby ocenić stan funkcjonalny kręgosłupa oraz źródło objawów. Po wstępnej diagnostyce będzie można ustalić dalsze kroki terapeutyczne. Przy tym zespole konieczne jest odtworzenie aktywności głębokiej (mięśni stabilizujących lokalnie zarówno kręgosłup szyjny jak i lędźwiowy. Pozdrawiam
Witam,
Potrzebny jest szczegółowy wywiad. Jeśli ma pan/pani wszelkie wyniki badań obrazowych i nie tylko warto udać się na konsultację do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam!
Diagnostyka terapeutyczna, a po niej ustalenie planu leczenia i niwelowania cech zmiany stanu tkanek.
Leczenia w Pana/Pani przypadku będzie zapewne głównie objawowe czyli co terapeuta znajdzie będzie starał się wyciszyć..
Aby polepszyć jakość życia koniecznie musi się Pan pojawić u fizjoterapeuty
W przypadku bólu związanego z zespołem Arnolda Chiriego i/lub z zabiegiem operacyjnym, skuteczne mogą być:
- fizjoterapia pooperacyjna (praca z blizną, ograniczeniem ruchomości, poprawą wzorca ruchu)
- leczenie bólu chronicznego (centralnego uwrażliwienia)
- neuromobilizacja
- relaksacja
Integracja Strukturalna jest w stanie zmniejszyć Pana.Pani objawy.
Pozdrawiam
Lewandowski
Mogę pomóc w zakresie objawów wtórnych .Zmniejszyć przeciążenia tkanek miękkich .
Konsultowane z neurochirurgiem zabiegi fizykoterapeutyczne p/bolowe i bardzo dobrze dobrana kinezyterapia czyli leczenie ruchem to powinno poprawić ogólny stan wydolnosciowy organizmu
W terapii Manipulacji powięziowych szukamy densyfikacji powięziowych (zagęszczeń w powięzi ) ,które są obecne w naprawdę wielu jednostkach chorobowych.Jest to metoda bezpieczna także naprawdę warto podjąć próbę leczenia
Zabiegi fizjoterapeutczne po wcześniejszej konsultacji z neurologiem prowadzącym.