Witam serdecznie. Jestem po operacji kręgosłupa (10maja). Wstawiono mi implanty dysków L4-5 oraz L5-

2 odpowiedzi
Witam serdecznie. Jestem po operacji kręgosłupa (10maja). Wstawiono mi implanty dysków L4-5 oraz L5-S1 plus stabilizacja. Przed operacją odczuwałem mocne bóle w prawej i lewej nodze uniemożliwiające mi chodzeniebi siedzenie. Przepuklina L4-5 na lewą nogę oraz wypuklina L5-S1 na prawą nogę. Po operacji 80% objawów minęła. Problem tkwi w tym, że podczas siedzenia(nawet krótkiego) odczuwam "ciągnięcie" i lekkie wibracje w tylnej części prawego uda oraz na wewnętrznym boku uda tak jak by ktoś pieścił mnie lekkim prądem. Gdy ruszę nogą te ciągnięcie ustaje na parę chwil po czym znów się pojawia i w raz z czasem staje się co raz mocniejsze. Ciągnięcie pojawia się gdy siedzę natomiast wibracje uda gdy leżę. Podczas chodzenia jest wszystko ok. Wiem ze długa droga jeszcze przede mną w dochodzeniu do siebie ale prosiłbym o pomoc od czego zacząć gdy będę mógł już ćwiczyć aby pozbyć się tego ciągnięcia z tyłu uda... Dodam iż przed operacją oprócz mocnych bólów te ciągnięcie też występowało. Po wymianie dysków i usztywnieniu lędźwi zostało tylko ciągnięcie które powoduje bardzo duży dyskomfort podczas siedzenia (pracę mam siedzącą). Podejrzewam ucisk nerwu skórnego tylnego lub bocznego uda. Nerw kulszowy został odbarczony(L5-S1) podczas operacji. Proszę o pomoc, podpowiedzi...
Sugeruję odnaleźć dobrego fizjoterapeutę w swojej okolicy i umawiać się z nim na regularne spotkania, aby manualnie optymalizował Pański układ ruchu. Także pokaże ćwiczenia, które należy regularnie samodzielnie wykonywać. Przez internet, bez zbadania Pana, nie da się przedstawić optymalnego postępowania. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podpisuję się całkowicie pod opinią wcześniejszego fizjoterapeuty. Niestety bez konkretnie przeprowadzonego badania, jest to niestety strzelanie w ciemno. Na wszelki wypadek dodam, że jeśli ktoś kiedykolwiek udzieli Panu odpowiedzi na powyższe pytanie, na podstawie tylko napisanych wskazówek, to niestety prawdopodobnie nie zna się na swoim fachu. Dodatkowo, Pana przypadek dotyczy układu nerwowego, co może skutkować dużo poważniejszymi konsekwencjami złego leczenia, niż np. skręcona kostka. Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.