Witam Serdecznie jestem kobietą mam 26 lat mam ogromną prośbę, mogliby państwo ocenić na podstawie p

2 odpowiedzi
Witam Serdecznie jestem kobietą mam 26 lat mam ogromną prośbę, mogliby państwo ocenić na podstawie poniższego opisu badania MR czy opisane zmiany są poważne i co dalej mam zrobić?. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Opis badania radiologicznego
Badanie wykonano w sekqencjach TSE
TSE T1 T2 T2 TIRM, w płaszczyznach czołowych, strzałkowych I poprzecznych, w warstwach o grubośći 3mm.
Kyfoza piersiowa zachowana
Trzony kręgów o prawidłowej wysokośći ze zmianami zwyrodnieniowymi w postaci-zaostrzeń I niewielkiej osteofitozy krawędzi.
Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w granicach normy. Dyskretne, zaczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach między kręgowych I głów żeber. Pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów Th6-L1.
Cech dehydratacji I obniżenie wysokośći krążków międzykręgowych na poziomach Th6 I Th7 -Th9/Th10.
Niece niejednorodny sygnał rdzenia na poziomie 7h6/Th7-podejrzenie tworzącej się mielopatii.
Poza tym wymiary I sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy.
Na poziomach Th6/Th7 widoczna tylno-pośrodkowa protruzja jądra miażdżystego na głębokość ok 2.5mm - powodująca modelowanie worka oponowego z odcinkowym zniesieniem jego przedniej rezerwy płynowej bez cech ucisku na struktury nerwowe.
Na poziomie Th7/Th8 widoczna tylno-pośrodkowa protruzja jądra miażdżystego na głębokość ok 2mm-powodująca modelowanie worka oponowego z zniesieniem jego przedniej rezerwy płynowej bez cech ucisku na struktury nosowe.
Dzień dobry,
Szanowna Pani, wynik rezonansu magnetycznego nie może być podstawą do postawienia diagnozy. Jest on jedynie uzupełnieniem wywiadu medycznego i badania fizykalnego. Sam opis zawiera w sobie pewne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym na stawach i zmiany na krążkach międzykręgowych, jednak nie wspomina Pani nic o swoich objawach.
Fizjoterapia opiera się na leczeniu Pacjenta, a nie jedynie wyniku RM. Należy udać się na wizytę do fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Karolina Franczyk

Wszystko zależy jak się Pani czuje na co dzień. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!