Witam serdecznie. Jestem już po wszystkich wstępnych wizytach do założenia aparatu, niestety na zdj

1 odpowiedzi
Jestem już po wszystkich wstępnych wizytach do założenia aparatu, niestety na zdjeciu rtg okazało się, ze są jakieś zmiany okolowierzcholkowe wokół korzeni dolnej szóstki, która to kilka lat temu była leczona kanałowo (ponad 10 lat temu, miałem w tym samym czasie leczone kanałowo dwie dolne szóstki) nie robiłem wtedy żadnych zdjęć rtg, od tamtego czasu jeszcze bardziej przyłożyłem się do techniki mycia zębów, nitkowania i ogólnie dbania o zeby dzięki czemu cieszę się już od wielu lat brakiem problemów na zeby, bóle zębów itp. Dlatego tym bardziej zdziwiłem się, ze taki problem wgl u mnie istnieje. Mój ortodonta powiedział, ze albo będę musiał poddać się ponownemu leczeniu bądź wyrwaniu 2x te dwie dolne szóstki i wtedy analogicznie u góry musiałbym wyrwać 2x osemki bądź siódemki-ponieważ miałem kiedyś tez już zachowawczo je leczone a osemki mam zarówno dolne jak i górne wyrośnięte równo i nie miałem i nie mam z nimi żadnych problemów (dodał iż to byłaby najlepsza opcja, ale czekam jeszcze na konsultacje z jeszcze jednym ortodonta), jedynie tylko przy dolnej jednej ósemce nie do końca jeszcze się wyrżnęła i muszę pilnować aby nie zbierało się tam zadne jedzenie itp. Dlatego tez proszę o poradę co mam w tej sytuacji zrobić czy faktycznie sprawa jest aż tak poważna, ze najrozsądniejszym wyjściem będzie po prostu usunięcie tych 4 zębów i pozbyciu się problemu raz na zawsze? Jakie są rokowania takiego zęba? Czy mogą od tego popsuć się również inne zeby bądź problem po ponownym wyleczeniu nawrócić? Wyrwanie wyszłoby również taniej bądź w tej samej cenie co leczenie tego jednego zęba a bynajmniej pozbyłbym się problemu raz na zawsze, ale wiadomo ze nikomu nie widzi się wyrwania tylu zębów, lecz jeżeli będzie to przyszłościowo również najrozsądniejsza opcja to nie pozostanie mi nic innego jak wyrwać. Mam 24 lata. Proszę o poradę i z góry serdecznie dziękuje za wszelkie informacje.
Piorytetem leczenia stomatologicznego jak i ortodontycznego, i każdego dentysty jest to, aby pacjent miał swoje uzębienie aż do konca swoich dni, do stu lat lub dłużej. Warto leczyć zawsze i wszystkie zęby. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność. Niektóre objawy zębów nie dają żadnych dolegliwości bólowych przez długi okres czasu, tworząc bardzo duże problemy wokół korzeni zębów i w kości. Zalecam zawsze leczenie zębów wg wytycznych lekarskich. Gabinet ''Janczukowicz''
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortodontyczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.