Witam serdecznie, jakie produkty wpływają korzystnie pro-zdrowotnie i pozwalają realnie na utrzymani

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, jakie produkty wpływają korzystnie pro-zdrowotnie i pozwalają realnie na utrzymanie efektu białych zębów po wybielaniu ich metodą nakładkową z gabinetu stomatologicznego?
Dzień dobry
Nie ma takich produktów, które jednoznacznie utrzymały by ten efekt. Składową jest cały sposób żywienia. Warto po prostu zadbać o zdrową dietę i unikać produktów wysoko przetworzonych i sztucznie barwionych, zwłaszcza w pierwszym tygodniu po wybieleniu. Niekorzystne możne być tez picie kawy. Warto w pierwszym tygodniu po jedzeniu płukać jamę ustna wodą. A na co dzień pamiętać o higienie jamy ustnej.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Korzystne będzie zastosowanie w pierwszym okresie po wybielaniu białej diety, która polega na eliminacji produktów bogatych w barwniki, szczególnie te sztuczne dodane (np. w napojach). W późniejszym okresie należy zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę, unikać cukrów prostych i przetworzonych produktów. Zdrowa dieta powinna bazować na warzywach, produktach razowych, zdrowych tłuszczach i odpowiednich źródłach białka. Należy również pamiętać o piciu wody. Aby dbać o zdrowy uśmiech należy również w pierwszym okresie po wybielaniu ograniczyć spożycie kawy i herbaty (można ewentualnie pić przez słomkę, która ograniczy kontakt napojów z zębami) oraz oczywiście rzucić palenie, jeśli palimy. Pozdrawiam