Witam serdecznie Borykam się już rok z problemem napięcia uda. Kiedyś przy martwym ciągu uszkodziłe

2 odpowiedzi
Witam serdecznie
Borykam się już rok z problemem napięcia uda. Kiedyś przy martwym ciągu uszkodziłem sobie tylną taśmę.
Na USG nic nie wykazało , tylko skierowanie na masaże. Miałem tylko napięty mocno mięsień Półbloniasty- półściegnisty. Coś tam pomasowali i znowu chce wrócić do ćwiczeń ale te napięcie ( szczególnie na siedząco jak macham nogą lub jak próbuję się rozciągać) masakryczny ból. Rolowanie też słabo dziala ,do fizjo chodzę co już 2 MSC co tydzień i przechodzi tylko na moment
Wczoraj byłem ponownie u ortopedy to na USG nic nie wychodzi ale niestety na rezonans nie dał skierowania
Jakieś podpowiedzi co mam zrobić , jakie zabiegi wykupić?
Dzień dobry,
Skoro USG nic nie wykazało, a postępowanie lecznicze nie przyniosło efektów do należy wziąć pod uwagę fakt, że pierwotna diagnoza może być błędna. Różne schorzenia kręgosłupa mogą dawać ból promieniujący do pośladka czy uda, szczególnie często do tylnej części uda (pokrywa się to z lokalizacją grupy kulszowo- goleniowej). Dodatkowo pozycja siedząca może wzmagać problem. Przy martwym ciągu można załatwić plecy a ból odczuwać w nodze. Polecam specjalistę metody MDT w swojej okolicy.

Napięcie mięśni ma zródło w układzie nerwowym. Szukaj przyczyny w kręgosłupie lędźwiowym. Choć pamiętaj. Przez internet to się nie diagnozuje. Może być coś innego też.